Vlhkost a zatuchlý zápach ve skříni vzniknou snadno. Majitelé koček mají ale vyhráno

Vlhkost a zatuchlý zápach ve skříni vzniknou snadno. Majitelé koček mají ale vyhráno

Jestliže bojujete s vysokou vlhkostí, nemáte správně usušené prádlo a do skříně ho dáváte ještě vlhké, snadno se stane, že bude zapáchat. Nepomáhají ani osvěžovače nebo zavedené způsoby, kterými jste to řešili dříve? Pak je jasné, že budete potřebovat metodu, která skutečně funguje a navíc vám ušetří i peníze.

Co si můžete pořídit jako vysoušedlo?

Vlhko ve skříni může způsobovat nejen vlhkost v bytě jako takovém, ale ve většině případů za to může prádlo, které do skříně uložíme ještě předtím, než je úplně suché. K vlhkosti se pak přidá ještě zatuchlý zápach. Proto je potřeba skutečně počkat, až se prádlo dostatečně usuší, abyste ho mohli uklidit do skříně. Právě kvůli vlhkosti prádlo zapáchá a můžete ho prát stále dokola. Navíc se oblečení může snadno poškodit.

Mohlo by vás zajímat:  Mouchy a komáry odradí od okna nebo terasy rostliny, jejichž vůni nesnesou

Vlhkost jde ruku v ruce také s plísněmi nebo bakteriemi, které se snadno dostanou do oblečení, a vy si ho pak obléknete na holé tělo. Negativní vliv tak bude mít vlhkost nejen na oblečení, ale také na vaše zdraví. Jako vysoušedlo do skříně si samozřejmě můžete pořídit něco z obchodu, ale mnohem lepší bude využít stelivo pro kočky. Pokud jste milovníkem koček, máte vyhráno.

Zdroj obrázku: Freepik

Kočičí stelivo jako poslední záchrana

Stelivo nestojí mnoho peněz a vyplatí se ho mít doma, i když kočku nechováte. Stelivo bude absorbovat vlhkost a vaše oblečení bude chráněné. Stačí stelivo nasypat do ponožky, kterou zavažte a dejte do skříně. Během několika hodin uvidíte, že ponožka těžkne, protože stelivo bude vlhkost nasávat. Každých pár dní pak musíte stelivo vyměnit, aby bylo stále funkční.

Mohlo by vás zajímat:  Šetřit vodou můžeme snadno v kuchyni i na zahradě

Co se týče oblečení, vyplatí se mít ho roztříděné podle toho, v jaké sezoně ho zrovna potřebujete. Nepoužívané oblečení pak můžete uložit do vakuových pytlů nebo k němu přidat odvlhčovač, který vlhkost zachytí. Nemusíte se tak obávat ani plísní a bakterií.

Zdroj: https://www.homestolove.com.au/how-to-prevent-dampness-in-your-wardrobe-3346
Přidat na Seznam.cz