white-2563976_1280

S vysokou vzdušnou vlhkostí v bytě pomohou rostliny, které ji k životu potřebují

Nedostatečné větrání často vede ke zvýšení bytové vlhkosti. Domácnost pak může být cítit zatuchlinou a objevují se v ní plísně. Některé pokojové rostliny ale působí jako odvlhčovač vzduchu, a mohou tak pomoci snížit vzdušnou vlhkost.

Víte, které rostliny potřebují vzdušnou vlhkost?

Řada rostlin potřebuje ke svému životu nejen živiny a zálivku, ale také vlhkost obsaženou ve vzduchu. Oblíbenou rostlinou vyžadující vlhkost je břečťan. Domácnosti dodá lepší klima, protože působí jako zelená čistička vzduchu, která pohltí spory plísní a absorbuje také formaldehyd uvolněný například z koberců. Břečťan není náročný na pěstování, bude dobře prosperovat i v tmavých místnostech.

Zdroj obrázku: Pixabay

Další šikovnou květinou je toulcovka neboli lopatkovec. Rostlina ozdobená bílým květem roste v pralesních podrostech. To je také důvod, proč ji pěstovat v domácnosti s vysokou vzdušnou vlhkostí. Dejte si však pozor, tato nenáročná pokojovka je jedovatá.

Kapradina je dalším typickým zástupcem patřící mezi rostliny milující vlhko. Málokdy se jí ale bude dařit v panelákovém bytě, který má obecně sušší vzduch než byt cihlový. Kapradina stejně jako břečťan absorbuje formaldehyd, dále i benzen a další škodliviny obsažené ve vzduchu.

Mohlo by vás zajímat:  Dlaždice na podlaze dostávají zabrat. Obnovte jednoduše jejich zářivou čistotu a lesk

Zajímavé epifyty žijí jen ze vzduchu

Epifytické rostliny jsou organismy, které žijí na jiné rostlině nebo dalším podkladu a nepotřebují ke svému životu zeminu, protože nemají klasický kořenový systém. Jejich kořeny jsou tenké, vlásečnicové a přijímají jimi živiny pouze ze vzduchu a vlhkosti v něm. Typickým epyfitickým druhem jsou tilandsie z čeledi broméliovitých. Rostou v tropických pralesech, ale i v pouštních nebo horských oblastech. Epifyty, které nebudete pěstovat ve velmi vlhkém prostředí, musíte rosit. To je jediná podmínka, kterou rostlina ke svému životu potřebuje.

Zdroj: https://bloomscape.com/plant-care/how-to-increase-the-humidity-for-your-houseplants/
Přidat na Seznam.cz