Kitchen 2165756 1280

Zvětšit kuchyň lze snadno pár změnami. Vsaďte na správné barvy a šikovný nábytek

Především paneláková kuchyň je malá, mnohdy i úzká, a manipulace v ní je někdy celkem obtížná. V dnešní době, kdy v kuchyni potřebujeme či chceme velké množství spotřebičů – od kávovarů, mixérů až po různá tvořítka na sušenky – potřebujeme dostatečně velké úložné prostory. A pokud nejsou, spotřebiče ukládáme na lince, komodách a jinde. Tudíž náš prostor vypadá vizuálně menší, chaotický a nerozvržený.

Otevřený prostor je ideální

Nejlepší způsob, jak vizuálně zvětšit prostor, je propojit kuchyň s obývacím pokojem. Takový prostor prolomí pocit malé uzavřené kostky. Pokud takový prostor plánujete udělat nebo jej máte, je důležité zvolit správnou stylistiku a barevnost. Pokud to tak provedete, prostor bude uspořádanější a větší. Jestliže otevřený prostor bude vaší prioritou, nikdy nezapomínejte na odsavač par. Vůně, ale i mastnota z vaření se vám dostane až do obývacího pokoje a to jistě nechcete.

Mohlo by vás zajímat:  Zaštipování rajčat zvýší úrodu a ochrání keříky před chorobami
Zdroj obrázku: Pixabay

Žádné výpary

Digestoře jsou jistě nepostradatelnými pomocníky. Díky nim zabráníte pronikání pachů do obývacího pokoje. Dokonce i mastnotě, která může ulpět na čalounění nábytku, oknech, ale i podlaze. Pokud se taková mastnota zkombinuje s prachem, je celkem problematické ji dostat dolů. Postupem času začne plesnivět, vydává zápach a zbavit se těchto potíží není jednoduché. Pro úsporu místa volte designové moderní digestoře, které jsou úzké a ušetří prostor a mohou se stát dekorativním akcentem.

Barva, světlo, ale i textura

A pokud nemáte možnost kombinovat kuchyň s obývacím pokojem, mohou vám pomoci jasné, klidné a chladné barvy, především odstíny bílé. Pokud máte kuchyň v hnědé či jiné tmavé barvě, vzniká z prostoru malá kostka. Ideální bude, když budete nábytek orientovat do bílé barvy, světle šedé nebo béžové. Také dřevěný nábytek ze smrku dokonale funguje v malém prostoru.

Mohlo by vás zajímat:  Stěhování z velkého domu do malého bytu je noční můra, na kterou platí jen osvědčené triky
Zdroj obrázku: Pixabay

Vyvarovat byste se měli pestrých kachlí a různých dekorativních detailů. Dobrým řešením se stanou vestavěné skříně a jiné police. Také skleněné vitríny a vyšší pracovní plocha linky. Svou důležitost hraje i správné osvětlení. Centrální nestačí. Vyzkoušejte bodovky, které přidáte kolem linky, ale i na strop. Mohou vyniknout vestavěné police a ostatní nábytek. Pracujte s barevností kuchyně a osvětlením, tak zajistíte vizuálně větší prostor.

Zdroj: https://www.bobvila.com/slideshow/9-ways-to-make-your-kitchen-look-and-feel-bigger-51328
Přidat na Seznam.cz