Vrzání postele pomůže vyřešit utažení šroubů, vyztužení nebo výměna matrace

Vrzání postele pomůže vyřešit utažení šroubů, vyztužení nebo výměna matrace

Tichá a pohodlná postel je nezbytná pro dobrý spánek, ale postupem času se postele mohou opotřebovat a poškodit. Naštěstí pomocí několika jednoduchých kroků můžete svou prověšenou a vrzající postel opravit a vrátit ji k životu.

Jak na opravu vrzající postele

Prvním krokem při opravě vrzající postele je určení příčiny hluku. Je rám postele uvolněný nebo zlomený? Jsou rošty postele opotřebované nebo poškozené? Nebo hluk vychází ze samotné matrace? Jakmile zjistíte problém, můžete přejít k dalšímu kroku.

Pokud je rám postele uvolněný nebo se viklá, příčinou mohou být uvolněné šrouby. Pomocí šroubováku proto utáhněte všechny šrouby na rámu postele. Nezapomeňte zkontrolovat spoje a rohy rámu postele, protože to jsou často místa, která se časem uvolní. Pomoci může také promazání vrzajících spojů pomocí WD-40 nebo domácími prostředky ve formě olejů či obyčejného vosku ze svíčky.

Mohlo by vás zajímat:  Rajčatové listy nepatří na kompost. Mnohem lepší využití najdou jako bezkonkurenční hnojivo
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud utažení šroubů a namazání spojů problém nevyřeší, možná budete muset vyměnit zlomené nebo poškozené díly. Zkontrolujte rošty postele, čelo, podnožku a další části postele, které by mohly být poškozené. Pokud jsou některé části rozbité nebo silně opotřebené, možná je budete muset vyměnit.

Pokud rám postele po utažení šroubů a výměně poškozených dílů stále vrže, zvažte vyztužení rámu. Můžete to udělat přidáním další podpory se středovým nosníkem nebo dalšími lamelami. Případně můžete ke zpevnění spojů rámu postele použít kovové držáky.

Mohlo by vás zajímat:  Na připálenou pánev skvěle fungují osvědčené triky našich babiček, které nádobí nezničí

Když vrže matrace

Pokud vrzání vychází z matrace, zvažte přidání potahu. To poskytne další vrstvu polstrování mezi matrací a rámem postele, což může pomoci snížit hluk a zlepšit pohodlí. Zkusit můžete také podložení matrace starými ručníky nebo kusy oblečení.

Pokud jsou rám postele i matrace v dobrém stavu, ale postel stále vrže, možná je čas investovat do nové matrace. V průběhu času totiž mohou matrace ztratit svůj tvar a podporu, což způsobí jejich prohýbání a vrzání a nová matrace může poskytnout podporu a pohodlí, které potřebujete pro dobrý spánek.

Zdroj: https://www.sleepfoundation.org/mattress-information/how-to-fix-a-squeaky-bed
Přidat na Seznam.cz