Koberce znovu jako nové: všechny skvrny pomohou odstranit jednoduché metody

Koberce znovu jako nové: všechny skvrny pomohou odstranit jednoduché metody

Koberec je ozdobou každého domova, je ale potřeba se o něj starat, protože pokud máte doma děti nebo domácí mazlíčky, snadno se do koberce dostanou nejen nečistoty, ale také různé vlasy nebo chlupy. Výjimkou nejsou ani skvrny od čaje, kávy nebo krve. Proto je vhodné znát prostředky, které skvrny odstraní a vy budete mít koberec jako nový.

Jak odstranit skvrny od kávy nebo čaje?

Velmi těžko jdou odstranit skvrny od čaje nebo kávy. Zkuste použít směs octa a vody a poté skvrnu vysušit. Vyzkoušet můžete také obyčejné pivo. Po aplikaci otřete skvrnu vlhkým hadříkem, dokud nezmizí. Koberec ale musíte následně vydrhnout, protože místo, kde byla skvrna, se může jinak zabarvit.

Mohlo by vás zajímat:  Skvrny na kobercích vzniknou raz dva. Stejně rychle ale mohou zmizet

Mezi těžko odstranitelné skvrny patří také ty od moči, potravin nebo zvířat. Nepříjemný zápach je jen dalším problémem, který je potřeba vyřešit. Pokud skvrny odstraníte hned poté, co vznikly, bude stačit jen vlhký hadřík. K odstranění starších skvrn budete potřebovat například jedlou sodu. Dezinfikuje koberec a také chrání koberec před bakteriemi. Žvýkačky jsou velkým problémem. Jsou velmi těžko odstranit nejen z koberců, ale také z nábytku.

Zdroj obrázku: Freepik

Těžko odolné skvrny jsou od červeného vína

Každému se stalo, že na koberec rozlil tekutinu, která se velmi těžko odstraňovala. Taková je například od červeného vína. Snadno se ale vylije také odlakovač nebo lak na nehty nebo barva na vlasy. Jsou to tekutiny, které z koberce dostanete jen velmi těžko. I tady ale pomohou prostředky, které najdete doma v kuchyni. Můžete použít také mycí prostředky.

Mohlo by vás zajímat:  Nejvyšší čas nachystat gril do akce. Jeho vyčištění může být otázka chvíle

Světlé koberce budou trpět o to více, protože na nich skvrny budou hodně vidět. Můžete je odstranit pomocí studené vody, do které namočíte hadřík a skvrnu vydrhnete. K bělení koberce můžete použít například kyselinu citronovou. Skvrny od inkoustu zase odstraníte pomocí mléka a kukuřičného škrobu, ze kterých vyrobte směs.

Zdroj: https://www.coit.com/top-five-carpet-stains
Přidat na Seznam.cz