Zubní pasta pečuje o náš dokonalý chrup, její jedinečné účinky lze ovšem využít i jinde

Zubní pasta pečuje o náš dokonalý chrup, její jedinečné účinky lze ovšem využít i jinde

Zubní pasta je v každé domácnosti, některé používají i několik druhů, protože každý má jinou představu o tom, jak mu má pasta „chutnat“. Díky ní máme čisté zuby, svěží dech a snižuje se riziko zubního kazu. Můžete ji ale vyzkoušet také pro jiné účely.

K úklidu nebo čištění nepoužívejte pastu s bělicím efektem

Na úklid a různé leštění nepoužívejte zubní pastu, která v sobě má bělicí látky. Ty mohou obarvit látky i jiné povrchy. Tuto pastu použijte pouze v případě, že chcete předmětům vrátit bílou barvu. Pomocí pasty odstraníte například kroužky na stole po hrncích nebo skleničkách. Stačí nanést trochu zubní pasty a měkkým hadříkem skvrny odstranit. Nakonec stůl vyleštěte do sucha. Funguje také na skvrny na koberci nebo čalounění.

Pokud chcete obnovit lesk u starého stříbrného nádobí, pomůže vám opět zubní pasta. Stačí použít starý zubní kartáček, nejlépe jemný, a suchým hadříkem pomalu čistit. Odstraní také vodní kámen z baterií nebo usazeniny ze dřezu. Můžete s ní také odstranit pastelky ze zdi. Počmárané stěny zná snad každý rodič. Pomocí pasty se čmáranic brzy zbavíte.

Mohlo by vás zajímat:  Na malování bytu se pečlivě připravte a ozbrojte se trpělivostí a dobrou náladou
Zdroj obrázku: Freepik

Obnoví zašedlé tenisky nebo odstraní pachy z termosek

Pokud používáte termosky, zůstane v nich po kávě nebo čaji nepříjemný zápach, který se pak může dostat do jiných nápojů, které si v ní budete nosit. Proto je dobré jednou za čas termosku umýt zubní pastou, která pachy eliminuje. Navíc funguje také na špinavé ruce od lepidla, dehtu nebo zahradničení, kdy máte ruce obzvlášť znečištěné. Odstraní také zápach česneku, cibule nebo ryb z rukou.

Obnoví zašedlé tenisky, které už mají největší slávu za sebou. Pokud ale pomocí hadříku nebo jemného kartáčku nanesete trochu zubní pasty a pomalu vydrbete, budou jako nové. Dokonce zubní pastou snadno vyčistíte žehlicí plochu, která je připálená. Můžete s ní odstranit malé škrábance, ale opravdu jen ty, které půjdou rozleštit. Na hlubší rýhy budete muset použít jiné metody.

Zdroj: https://www.carefreedental.com/resources/16-dental-tips/114-42-alternative-and-unusual-uses-for-toothpaste
Přidat na Seznam.cz