Stačí chvíle nepozornosti při žehlení a spálená skvrna je na světě. Zachránit oblečení pomohou domácí metody

Stačí chvíle nepozornosti při žehlení a spálená skvrna je na světě. Zachránit oblečení pomohou domácí metody

Při žehlení stačí jen chvilka nepozornosti a oblíbený kousek oblečení může být nenávratně zničený. Stačí jen žehličku postavit na oblečení, na chvilku odběhnout a zůstane jen tmavá spálená stopa. Pokud ale skvrna není příliš velká, můžete ji zkusit napravit.

Budete muset nejdřív zjistit, jak velké jsou škody

Zkontrolujte, jak velká skvrna na oblečení je. Můžete použít peroxid vodíku, ten ale může látku zbarvit, proto ho zkuste nejdříve na méně viditelné části oblečení. Pokud látku nezbarví, namočte do peroxidu vatový tampon a otřete spálenou skvrnu. Poté látku dejte na slunce, které má bělicí účinky lepší než kdejaký prostředek.

Mohlo by vás zajímat:  Zařízení neustále zapojená do zásuvky navyšují roční spotřebu elektřiny

Jestli si spálíte bílou halenku, která je navíc z bavlny nebo lnu, můžete použít také kyselé mléko. Oblečení dejte do mísy, ve které smícháte vodu a kyselé mléko v poměru 1 : 1. Zkusit můžete také citronovou šťávu, která je pro své účinky v domácnosti velmi oblíbená. A nemusí se jednat jen o odstraňování spálených skvrn. Jednu lžíci šťávy smíchejte s 200 ml vody, nalijte na skvrnu a poté vystavte na sluníčku.

Zdroj obrázku: Pixabay

Použít můžete také obyčejnou sůl

Pokud najdete na oblečení spálenou skvrnu, na její odstranění můžete použít také kuchyňskou sůl. Stačí ji jen vetřít do nečistot, a pokud bude skvrna světlejší, dejte látku nejdříve na slunce, klidně na několik hodin, a až poté vyperte.

Mohlo by vás zajímat:  Nehody doma se stávají naší nepozorností, mnohým lze přitom snadno předejít

Záleží také na tom, jak moc bude látka spálená. Jestli byla žehlička na oblečení delší dobu, je možné, že už skvrna nepůjde odstranit a kousek prádla budete muset vyhodit. Stojí za to zabojovat za každý kousek oblečení, ať už domácími přípravky, nebo prostředky zakoupenými v obchodě. A pro příště si budete dávat pozor, kam žehličku pokládáte, pokud si budete chtít odskočit. Opravdu stačí jen několik vteřin a můžete si zkazit celý den jen tím, že jste byli neopatrní.

Zdroj: https://puracy.com/blogs/cleaning-tips/how-to-clean-iron-looking-brand-new
Přidat na Seznam.cz