Fruit Fly 219392 1920

Nachystejte na ovocné mušky jednoduchou past. Naláká je, ale ven už nepustí

Ovocné mušky jsou v některých domovech opravdu velkým problémem. Velmi těžko se jich zbavujeme, a pokud se nám to podaří, mohou se objevovat znovu a znovu. V domácnostech jsou tak skutečnou pohromou. Přitom stačí pouze jediné – udržovat kuchyň v čistotě a nenechávat zde ovoce nebo zeleninu příliš dlouho na to, aby se stihly zkazit. Právě to totiž ovocné mušky milují a na takové plody se slétávají.

Ovocné mušky se objevují hlavně v létě

Ovocné mušky jsou otravné především v letním období, protože tehdy velmi často sedíme večer venku a je možné, že necháme na stole nějaké ovoce nebo zeleninu. Právě na to letí nejvíce. Pokud na ně zapomenete a shnijí, snadno přilákají mušky, které se tak budou sdružovat ve velkých koloniích. Čím více jich bude, tím horší bude se jich zbavit a možná budete muset použít i chemické prostředky.

Mohlo by vás zajímat:  Ceny energií rostou a elektřina není výjimkou. Zkuste pět triků, jak ušetřit na svícení

Jinak jsou ale mušky neškodné. Dávejte si však pozor, abyste nějakou nesnědli společně s kouskem jiného ovoce. Mohou, stejně jako jiný hmyz, přenášet různé choroby nebo nemoci. Ocet patří mezi přírodní metody, kterými se jich můžete zbavit. Stačí jen malý trik a mušky se vám a vaší domácnosti budou vyhýbat.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jak ocet funguje proti ovocným muškám?

Ocet patří mezi prostředky, které jsou hojně využívané nejen na úklid, ale pomohou také dezinfikovat nebo se díky němu zbavíte nepříjemného hmyzu. Ovocné mušky milují vůni zkvašeného ovoce, stejně jako octa. Bohužel někdo vůni octa nesnese, proto ho řada lidí nepoužívá vůbec. Ovocné mušky ale octem snadno nalákáte.

Mohlo by vás zajímat:  I smažená jídla lze připravit zdravěji. Klíč je ve správné volbě tuku

Kromě toho ale můžete použít také kousek ovoce. Kousek banánu, nektarinky nebo kiwi stačí vložit do nádoby, kterou přikryjte fólií, a propíchněte ji na několika místech vidličkou, aby se k ovoci mušky dostaly. Vletí dovnitř, ale ven už se nedostanou. Pokud budete ovoce pravidelně měnit a mušek se zbavovat, během několika dní budete bez těchto nezvaných hostů. Základem je ale uklízet kuchyňskou linku.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a25042/how-to-kill-fruit-flies/
Přidat na Seznam.cz