Darované rostliny v květináči budou těšit déle než řezané květiny. Tyto jsou nejoblíbenější

Darované rostliny v květináči budou těšit déle než řezané květiny. Tyto jsou nejoblíbenější

Dárek k narozeninám, jmeninám nebo jen tak z lásky – tím může být květina, která obdarovaného vždy potěší. Jaké rostliny jsou ale vhodné jako dárek? Kromě řezaných můžete věnovat také rostlinu v květináči, která pokvete a bude dělat radost delší dobu než kytice ve váze. Poradíme, jaké květiny jsou jako dárek nejvhodnější.

Některé rostliny mají zvláštní požadavky na péči

Jakou rostlinou můžete potěšit své blízké? Velké oblíbenosti se těší například šťastný bambus. Je to vlastně odrůda dracény, takže má velmi zvláštní vzhled a bude sloužit jako skvělá dekorace. Tato rostlina by navíc do domácnosti měla přinést pozitivní energii, protože je často spojována s praxí feng-šuej. Další rostlinou v květináči je narcis. Ten se hodí do jakéhokoli prostředí a není náročný na pěstování. Jeho vůni si můžete užít po celý rok.

Mohlo by vás zajímat:  Rozlišit levé sluchátko od pravého je nesmírně snadné. Pomůže k tomu trik s kabelem

Aloe vera patří do skupiny nenáročných rostlin, které jsou vhodné i pro začínající pěstitele. Aloe navíc obsahuje gel, se kterým si můžete potírat například spáleniny nebo jiné povrchové rány. Bude se hodit také do domácí kosmetiky. Je to jedinečný dárek, navíc se dá rostlina snadno rozmnožit.

Zdroj obrázku: Freepik

Věnujte sukulent nebo vánoční kaktus

Vánoční kaktusy jsou velmi oblíbené především v období Vánoc. Jsou vhodné jako dárek, ale musíte si dávat pozor, aby květina neuvadla. Nemá ráda přelévání, a proto je lepší, když necháte substrát vyschnout a až poté rostlinu zalijete. Dávejte si také pozor, abyste jí nespálili listy, nesmí přijít na ostré slunce. Jinak vás ale bude těšit krásnými barvami květů.

Mohlo by vás zajímat:  Znovupoužitelný toaletní papír se nabízí jako další cesta k udržitelnosti

Sukulenty jsou vhodné pro ty, kteří nemají moc času se o rostliny starat, zároveň ale chtějí doma nějakou mít. Nepotřebují mnoho vody, najdete je v různých tvarech a velikostech. Jednou týdně jim stačí dát napít, v zimě jim dokonce stačí zálivka jednou za měsíc. Další květinou jsou amarylky. Jsou tradičním vánočním dárkem, stejně jako orchideje, které potěší již zkušené pěstitele.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/lifestyle/plant-donation-information.htm
Přidat na Seznam.cz