Zubní pasta je skvělá nejen pro ústní hygienu. Má jedinečné léčivé i čisticí účinky

Zubní pasta je skvělá nejen pro ústní hygienu. Má jedinečné léčivé i čisticí účinky

Věděli jste, že zubní pastu nemusíte používat pouze na čištění zubů? Využít ji můžete hned několika způsoby, o kterých jste možná ani nevěděli. V článku se dozvíte, jak s její pomocí zatočit například s akné nebo vyčistit počítač.

Praktické a zajímavé využití zubní pasty

Zubní pastu můžete například použít jako lék na akné. Že jste o tom ještě neslyšeli? Přitom tuto metodu používaly již předchozí generace. Stačí nanést menší množství na pupínek a nechat přes noc působit. Ošetření opakujte tak dlouho, dokud akné nezmizí. Je ale třeba vědět, že pokud se jedná o pokročilé akné, bude nutná návštěva odborníka, protože tato metoda nebude pravděpodobně fungovat.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí kvas posílí imunitu jako nic jiného. Čerpat jeho sílu můžete až 4 týdny

Zubní pastu využijete také při čištění klávesnice nebo samotného počítače. Vyzkoušet můžete její účinky také na mobilním telefonu. Malé množství dejte na houbičku nebo hadřík a očistěte špinavé plochy. Metoda je velmi spolehlivá a vy ušetříte za drahé prostředky na čištění. Jestli vás přes léto kousnul komár, zubní pasta zamezí svědění. Snižuje také zarudnutí a zmírní otok.

Zdroj obrázku: Freepik

Zubní pastou proti nepříjemným pachům, konec bude i skvrnám

Cibule nebo česnek – to je zelenina, která zanechává nepříjemný zápach na rukou. Toho se zbavíte snadno pomocí zubní pasty. Naneste ji mezi ruce a poté smyjte mýdlem. Zápachu se snadno zbavíte, navíc pastu můžete využít také na čištění ledničky, pokud se z ní linou nepříjemné pachy.

Mohlo by vás zajímat:  Jedlá soda pomůže vyčistit ucpaný odpad i špinavou lednici

S její pomocí se zbavíte odolných skvrn od tuku nebo vína. Vetřete pastu a je hotovo. Zubní pastu můžete použít i k posílení vašich nehtů. Vetřete ji do nich pomocí malého štětce. Nehty posílíte a také je vyčistíte. Pastou také vyčistíte obuv od různých nečistot. Boty vyleští a umyje, budou se krásně lesknout. Jestli máte doma stříbrné šperky nebo jiné předměty, můžete jim dodat lesk pomocí zubní pasty. Nechte ji přes noc vstřebat a poté otřete vlhkým hadříkem.

Zdroj: https://www.healthywomen.org/content/article/20-surprising-uses-toothpaste
Přidat na Seznam.cz