Zubní pasta je skvělá nejen pro ústní hygienu. Má jedinečné léčivé i čisticí účinky

Zubní pasta je skvělá nejen pro ústní hygienu. Má jedinečné léčivé i čisticí účinky

Věděli jste, že zubní pastu nemusíte používat pouze na čištění zubů? Využít ji můžete hned několika způsoby, o kterých jste možná ani nevěděli. V článku se dozvíte, jak s její pomocí zatočit například s akné nebo vyčistit počítač.

Praktické a zajímavé využití zubní pasty

Zubní pastu můžete například použít jako lék na akné. Že jste o tom ještě neslyšeli? Přitom tuto metodu používaly již předchozí generace. Stačí nanést menší množství na pupínek a nechat přes noc působit. Ošetření opakujte tak dlouho, dokud akné nezmizí. Je ale třeba vědět, že pokud se jedná o pokročilé akné, bude nutná návštěva odborníka, protože tato metoda nebude pravděpodobně fungovat.

Mohlo by vás zajímat:  Příprava ryb v kuchyni zanechává nepříjemný zápach, kterému lze snadno předejít

Zubní pastu využijete také při čištění klávesnice nebo samotného počítače. Vyzkoušet můžete její účinky také na mobilním telefonu. Malé množství dejte na houbičku nebo hadřík a očistěte špinavé plochy. Metoda je velmi spolehlivá a vy ušetříte za drahé prostředky na čištění. Jestli vás přes léto kousnul komár, zubní pasta zamezí svědění. Snižuje také zarudnutí a zmírní otok.

Zdroj obrázku: Freepik

Zubní pastou proti nepříjemným pachům, konec bude i skvrnám

Cibule nebo česnek – to je zelenina, která zanechává nepříjemný zápach na rukou. Toho se zbavíte snadno pomocí zubní pasty. Naneste ji mezi ruce a poté smyjte mýdlem. Zápachu se snadno zbavíte, navíc pastu můžete využít také na čištění ledničky, pokud se z ní linou nepříjemné pachy.

Mohlo by vás zajímat:  Kuchyňská linka ze dřeva, laminátu i konglomerátu vyžaduje péči, aby zůstala dlouho krásná

S její pomocí se zbavíte odolných skvrn od tuku nebo vína. Vetřete pastu a je hotovo. Zubní pastu můžete použít i k posílení vašich nehtů. Vetřete ji do nich pomocí malého štětce. Nehty posílíte a také je vyčistíte. Pastou také vyčistíte obuv od různých nečistot. Boty vyleští a umyje, budou se krásně lesknout. Jestli máte doma stříbrné šperky nebo jiné předměty, můžete jim dodat lesk pomocí zubní pasty. Nechte ji přes noc vstřebat a poté otřete vlhkým hadříkem.

Zdroj: https://www.healthywomen.org/content/article/20-surprising-uses-toothpaste
Přidat na Seznam.cz