Pouhé tři obyčejné suroviny pomohou uklidit celou domácnost. Zanechají za sebou čistotu a lesk

Pouhé tři obyčejné suroviny pomohou uklidit celou domácnost. Zanechají za sebou čistotu a lesk

Jak na úklid domácnosti, i když nemáte po ruce drahé chemické prostředky? Vystačíte si s tím, co najdete v kuchyni. Jak k úklidu využijete citron, ocet a jedlou sodu? Věřte nebo ne, s touto trojicí si vystačíte při úklidu celé kuchyně a koupelny. Nejen že budete šetřit svou peněženku, ale i přírodu.

Tekutý písek a čistič oken

Pokud si chcete vyrobit vlastní tekutý písek, například na drhnutí umyvadla nebo vany, smíchejte citronovou šťávu s jedlou sodou tak, aby vznikla pastovitá konzistence. Do směsi namočte houbičku a vydrhněte vše, co potřebujete. Jelikož má citron antibakteriální a dezinfekční účinky, vyčistí povrch a ještě bude působit jako přírodní bělidlo.

Potřebujete vyleštit okna nebo zrcadla? Smíchejte jeden díl vody a jeden díl octa, nalijte do rozprašovače a používejte místo klasického čističe skel. Tento prostředek nezanechává žádné šmouhy. Pokud naopak potřebujete vyleštit dřevěný nábytek, bude se vám opět hodit citronová šťáva. Půl sklenice smíchejte s jednou sklenicí olivového oleje, přelijte do lahve s rozprašovačem a přetřete směsí nábytek. Bude se krásně lesknout a zbavíte ho nečistot.

Mohlo by vás zajímat:  Udržujte své koberce stále krásné a voňavé, pravidelná péče není vůbec těžká
Zdroj obrázku: Freepik

Podlahy a toaleta

Podlahu nejlépe vyčistí kbelík s horkou vodou, do které přilijete čtvrt sklenice octa. Tento prostředek se hodí na všechny povrchy kromě dřevěných podlah. Ani na toaletu nemusíte používat jen chemii. Smíchejte dva hrnky jedlé sody, dvě třetiny hrnku kyseliny citronové a libovolný esenciální olej. Smíchejte suché ingredience a přidejte pár kapek vody. Pak můžete prostředek napěchovat do formiček, nechte uschnout a používejte jako šumivé tablety. Před spláchnutím je vždy nechte úplně došumět.

A nakonec univerzální čistič, který efektivně odstraní všechny nečistoty a mastnotu. Smíchejte půl litru octa, čtvrt litru vody a dvacet kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje. Směs můžete nalít do rozprašovače a používat na všechny povrchy. Zbaví vás bakterií a esenciální olej provoní celou místnost.

Zdroj: https://inthesestilettos.com/2020/04/07/the-only-3-ingredients-youll-ever-need-to-clean-your-house/
Přidat na Seznam.cz