Znepříjemněte rybenkám život. Rády půjdou jinam a už se nikdy nevrátí

Znepříjemněte rybenkám život. Rády půjdou jinam a už se nikdy nevrátí

Rybenky jsou malý hmyz, který můžeme nejčastěji vidět v naší koupelně. Jsou naprosto neškodné, ale pohled na ně nemusí být příjemný. Naštěstí je můžeme z našich domovů velmi snadno vyhnat. Vyzkoušejte jednoduchý patent, který vás zbaví těchto nechtěných návštěvníků.

Odkud pocházejí

Rybenky jsou jedním z nejběžnějších problémů majitelů bytů. Tento malý hmyz se vyskytuje téměř ve všech zeměpisných šířkách. Vědci tvrdí, že se poprvé objevily v tropech a do Evropy se dostaly v obilí. Přitahují je hlavně zbylé potraviny, které se hromadí v rozích a zákoutích.

Mohlo by vás zajímat:  Obarvené oblečení v pračce nemusíte vyhodit. Domácími prostředky ho zachráníte

Živí se především výrobky bohatými na škrob. Jejich oblíbenou pochoutkou je cukr, ale dokážou jíst i rýži, mouku, krupici, kávu, a dokonce i zbytky hmyzu. Mít domácího mazlíčka, konkrétně kočku, je přirozený způsob řešení problému. Kočky jsou hlavními nepřáteli rybenek, protože je rády loví. Pokud však neplánujete zahrnout chlupatého společníka do své rodiny, zkuste méně invazivní a naprosto ekologická opatření.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se zbavit rybenek

Nezapomeňte často větrat byt, zejména kuchyni a koupelnu. Především v druhém případě se po dlouhé sprše nebo horké koupeli usadí vlhkost, která přitahuje rybenky. Je lepší nenechat problém s vlhkostí vygradovat. Pokud je to možné, začněte jednat rychle a v rámci prevence pořiďte absorbéry vlhkosti.

Mohlo by vás zajímat:  Mšice dokážou během chvíle zničit celou zahradu. Tu nejlepší pomoc najdeme v každé kuchyni

Díky nim se úroveň vlhkosti viditelně sníží a rybenky nebudou u vás tak ochotně hnízdit. Pokuste se zajistit všechny praskliny v domě – oddělené kousky tapety, mezery mezi lamelami, netěsné roury, otvory ve stěnách a podlahách. Používejte silikonové lepidlo, které zabrání vniknutí rybenek a méně příjemných tvorů, jako jsou švábi.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-silverfish
Přidat na Seznam.cz