Úzké mezery pod nábytkem jsou skladištěm prachu. S jednoduchými vychytávkami všechny skuliny vyčistíte raz dva

Úzké mezery pod nábytkem jsou skladištěm prachu. S jednoduchými vychytávkami všechny skuliny vyčistíte raz dva

Odpadu a prachu zpod nízké úrovně nábytku bývá velmi obtížné se zbavit. Tradiční vysavač má většinou příliš široký otvor, a tím pádem se do úzkých prostor nedostane. Proto se čištění stává mnohdy nepříjemným a problematickým. Existuje však trik, který vám pomůže účinně se zbavit nepořádku z obtížně dostupných míst.

Všudypřítomný prach

Prach se hromadí závratným tempem, takže život není nešťastný jen tehdy, když je pravidelně utírán. Na místech, kam se zřídka díváme při úklidu domu – pod lednicí, sporákem nebo nízko nasazeným nábytkem – je toho mnoho. Jednou za čas stojí za to důkladně vyčistit byt a dostat se tam, kde se může hromadit nepořádek. Tradiční vysavač však většinou není schopen nasávat prach z obtížně dostupných mezer.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy pro úsporné a chutné vaření na plynovém sporáku

Nejjednodušší způsob, jak vyčistit prostor pod nábytkem, je použití speciálního prachového kartáče. Hodí se do jakékoli mezery, ale nezapomeňte si vybrat jeden s dlouhou nebo teleskopickou rukojetí. Takový kartáč není drahý a může být senzační při čištění prostoru mezi skříňkami nebo pod domácími spotřebiči.

Zdroj obrázku: Freepik

Nenápadné pomůcky

Jednoduché plastové ramínko se také hodí k čištění těžko dostupných mezer pod nábytkem. Omotejte látku kolem jednoho ramene a dobře ji připevněte lepicí páskou tak, aby se nepohybovala. Potom zasuňte ramínko pod chladničku nebo pohovku a zameťte prach a drobky. Pro ještě lepší účinky stojí za to navlhčit látku.

Mohlo by vás zajímat:  Usazené nečistoty ve dřezu často způsobují zápach. Zbavit se ho jde domácími metodami

Chcete-li prach pod nábytkem vysát, na pomoc vám přijde obyčejná role z toaletního papíru. Po připojení k potrubí ji zploštěte a posuňte pod nábytek a poté spusťte vysavač. Chlupy, prach a veškeré nečistoty by se měly rychle vysát. Patent se stočeným papírem bude vhodný i pro vysávání štěrbin v chladiči nebo drážkách na podlahových parketách.

Zdroj: https://www.threemain.com/blogs/cleaning/the-experts-guide-to-cleaning-hard-to-reach-areas-in-your-home
Přidat na Seznam.cz