Zlaté šperky sluší každé ženě. O jejich dokonalý lesk je nutné pečovat

Zlaté šperky sluší každé ženě. O jejich dokonalý lesk je nutné pečovat

Zlaté šperky si získaly srdce mnoha žen. Nosí nejen prsteny a snubní prsteny z tohoto drahého kovu, ale také náušnice, náramky a náhrdelníky. Postupem času jsou však zlaté šperky pokryty nevzhledným povlakem, ale toho se můžete zbavit rychlým a levným způsobem.

Milované už dlouhá léta

Ženy milují zlaté šperky a nosí je nejen během zvláštních příležitostí, ale i každý den. Běžným jevem je výskyt nevzhledného povlaku. Jedná se o takzvanou patinu, která nabývá světle zelené, hnědé nebo šedé barvy. Tento povlak je ovlivněn mnoha faktory. Jako například vlhkostí, vystavením slunečním paprskům, ale také aplikací krémů a pleťových vod a plněním domácích povinností, během kterých se používají čisticí prostředky.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavte nábytek všech škrábanců, pomoc je snadná a najdete ji přímo doma

Zlaté šperky jsou navíc vystaveny jakékoli špíně, která se skrývá v zákoutích. Zlaté šperky lze čistit jednoduchým způsobem. Pokud se však chcete zbavit i vrstvy patiny, musíte pamatovat na to, abyste se vyhnuli jakýmkoli předmětům, které mohou poškrábat povlak šperků a zničit jej. Čištění šperků by mělo být opatrné a šetrné.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí způsoby čištění šperků

Jedním ze způsobů, jak obnovit někdejší slávu šperků, je vyčistit je jedlou sodou. Bílý prášek stačí smíchat s vodou, aby se vytvořila hustá pasta. Potom by se měla nanést na zlato asi na 15–20 minut. Po uplynutí této doby musí být vše odstraněno. K tomuto účelu je nejlepší použít jemný kartáček a poté důkladně vyleštit.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhněte se nejčastějším chybám, které vznikají při čištění radiátorů

Prášek do pečiva lze smíchat s vodou stejně jako sodu. Výsledná pasta bude mít obdobný účinek. Další metoda zahrnuje použití citrónové šťávy. S její pomocí se můžete zbavit patiny ze svých oblíbených šperků. Stačí je ponořit do šťávy a asi po čtvrthodině budou svítit jako nové. Později stačí zlato opláchnout ve vlažné vodě, osušit a vyleštit.

Zdroj: https://www.jewelersmutual.com/the-jewelry-box/how-to-clean-gold-jewelry-the-right-way
Přidat na Seznam.cz