Do nadýchaných ručníků je radost se zabalit. S jednoduchými triky budou vždy jako z hotelu

Do nadýchaných ručníků je radost se zabalit. S jednoduchými triky budou vždy jako z hotelu

Nově koupené ručníky jsou nadýchané a měkké. Postupem času a při každodenním používání a častém mytí začnou být ručníky zašedlé, drsné a nepříjemné. To však neznamená, že je musíme nutně nahradit novými. Naše babičky znaly triky, díky kterým byly ručníky krásné a měkké.

Věnujte pozornost teplotě

Na první pohled se zdá, že se ručníky neliší od jiných oděvů a textilií. Ukazuje se, že jde o poněkud komplikovanější proces, který vyžaduje zachování určitých pravidel a zajištění hygienické čistoty. Nejdůležitější je teplota, kterou bychom měli nastavit na 60 stupňů. Teprve potom si budeme jistí, že bakterie, které se na nich vyvíjely, jsou pryč.

Mohlo by vás zajímat:  Čerstvé jahody je vhodné vybírat podle stopky a pevnosti plodů

Nestojí však za to nastavovat vyšší teplotu, protože místo měkkých ručníků vytáhneme drsné a nepříjemné kusy hadru. Máte-li doma sušičku, můžete prát ručníky i na nižší teplotu. Pokud budou ještě vystaveny horku v sušičce, pomůže vám to zbavit se bakterií.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí změkčovadlo

K praní ručníků je dobré používat gely a kapsle. Je lepší vzdát se prášku, protože je mnohem obtížnější vyplachovat ho z vláken. Pokud chcete, aby byly ručníky dokonale měkké, nepřehánějte to s pracím prostředkem. Rychleji pak ztrácí měkkost. Existuje trik, který šetří peníze a zkušené ženy v domácnosti ho také rády používají.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí rostliny jsou krásné, některé ale nepatří do blízkosti koček. Mohou je vážně ohrozit

Jednoduchým patentem je použití octa a sody. Stačí, přidáme-li půl sklenice octa pro každý ručník v bubnu pračky a rozpustíme 3 polévkové lžíce sody ve sklenici vody a nalijeme do dávkovače na aviváž. Jedlá soda účinně snižuje nepříjemný zápach a šedé ručníky vybělí a ocet dezinfikuje a fixuje barvy. Pokud se vám nelíbí vůně octa a nechcete čekat, až se vyvětrá, přidejte k prádlu několik kapek svého oblíbeného éterického oleje.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/advice/how-to-keep-towels-soft
Přidat na Seznam.cz