Zelný zábal vyžene zánět z těla. Nejen kojícím ženám přinese rychlou úlevu

Zelný zábal vyžene zánět z těla. Nejen kojícím ženám přinese rychlou úlevu

Zelné obklady jsou velmi známým způsobem, jak se zbavit zánětů v těle. Používají je hodně kojící ženy, které se potýkají se zánětem v prsou. Stejně dobře je ale můžete použít i na další části těla. Podívejme se, proč byste měli sáhnout po zelných obkladech a jak je aplikovat na své tělo. Není to složité. Přitom je to velmi levné a efektivní.

Vlastnosti zelných zábalů

Zelí je nejen oblíbenou zeleninou, ale také cenným lékem. Mnoho lidí netuší, že ho mohou využít také jako efektivní léčbu. Zelí je velmi dobrým zdrojem kyseliny listové a mnoha vitamínů (A, B, E, K a vzácného vitamínu U). Kromě toho v něm najdeme také řadu minerálů, jako je hořčík, draslík, vápník nebo arsen.

Tato zelenina má antiseptické, protizánětlivé a analgetické vlastnosti. Ze zelí se pro léčbu využívají hlavně listy, které lze jednoduše přiložit na tělo. Použít je můžete na záněty prsů, bolesti v krku, otoky kůže, zánět mandlí, sinusitidu, kožní problémy, bolesti kolene nebo kloubů, revmatismus nebo na křečové žíly. Využití mají skutečně hodně. Záleží jen na tom, co vás zrovna trápí.

Mohlo by vás zajímat:  Několik kroků udrží pavouky daleko od každého domova
Zdroj obrázku: Freepik

Jak jednoduše používat zelné zábaly?

Na zábalu ze zelí není nic složitého. Zelné listy musí být čerstvé, mladé a studené. Před použitím na tělo je klidně můžete vložit na chvíli do lednice. Jestli chcete dosáhnout lepších výsledků, můžete je trochu podrtit, aby listy pustily šťávu. Listy přiložte na postižené místo a připevněte pomocí obvazu. Nechte působit a tuto metodu nepoužívejte déle než 5 dnů.

Možné kontraindikace při použití tohoto zábalu

Zelné zábaly jsou obecně velmi zdravé a bezpečné. Pozor si musí dávat kojící ženy, které by si měly před kojením důkladně umýt tělo, aby se zelná šťáva nedostala do úst dítěte. Při nesprávné hygieně si také můžete způsobit nepříjemné kožní problémy. Vředy se navíc mohou rozšířit i do dalších částí těla, takže byste hygienu rozhodně neměli podceňovat.

Zdroj: https://www.verywellfamily.com/cabbage-leaves-breastfeeding-and-breast-engorgement-431593
Přidat na Seznam.cz