Zkrotit kočičí temperament nemusí být snadné. Zkušení chovatelé ví, co bude fungovat

Zkrotit kočičí temperament nemusí být snadné. Zkušení chovatelé ví, co bude fungovat

Kočka patří mezi domácí zvířata, která často žijí v našich domácnostech. Výcvik kočky je ovšem rozhodně složitější než výcvik psa, protože kočky mají jednoduše svou hlavu a úplně jiný temperament. Bez správné výchovy se může stát, že vás bude kočka škrábat a kousat. S pomocí několika osvědčených triků a velkou dávkou trpělivosti se vám podaří ji zkrotit.

Co dělat, aby kočka nekousala?

Nebude to jistě jednoduché, ale není to nemožné. Stačí, když se budete držet následujících pravidel. Nedávejte kočce ke žvýkání svou ruku nebo nohu. Jakmile to párkrát povolíte, přiděláte si hodně práce. Nechte ji kousnout do ruky v rukavici, aby se naučila rozdíl mezi zakrytými a holými částmi těla. Rozhodně kočku nebijte. Vyprovokuje ji to k větší obraně a budete ještě více pokousaní.

Mohlo by vás zajímat:  Používat mouku jen k pečení a vaření je plýtvání jejím potenciálem. Umí toho mnohem víc

Stavte si jasné povely, které budete pro kočku používat, a říkejte je vždy rozhodným a pevným hlasem. Kočky jsou velmi inteligentní a podle tónu vašeho hlasu po nějaké době pochopí, co tím myslíte. Můžete zkusit také rozprašovač. Nalijte do lahve s rozprašovačem čistou vodu a vždy kočce postříkejte obličej, když vás bude chtít pokousat nebo poškrábat. Díky tomu se naučí, že je toto chování špatné a nesmí to dělat.

Zdroj obrázku: Freepik

Prevence škrábání

Máte-li kočku, která velmi ráda škrábe křesla, koberce a závěsy, můžete ji to odnaučit. Důležité je připravit škrabadlo, tedy speciální předmět jen pro její potřebu. Škrabadla zakoupíte v každém zverimexu, ale můžete si ho vyrobit také sami. Nejjednodušší je použít kus látky, který bude větší než samotná kočka. Přidělejte ji provázkem ke dřevu a máte hotovo. Potom ho dejte tam, kde kočka obvykle škrábe, např. vedle pohovky.

Mohlo by vás zajímat:  Konec nespavosti i ospalým ránům. Citron zklidní mysl a dodá energii do nového dne

Pokud máte malé děti a nechcete, aby kočka někomu ublížila, vyplatí se ostříhat jí drápky. Stačí jen jemně zastřihnout špičku drápku, aby nedošlo k poškození živé tkáně. Můžete to dělat sami, ale nejlepší je zajít si k veterináři, který skutečně ví, jak drápky správně zastřihnout.

Zdroj: https://www.myarlingtonvet.com/blog/sneak-attack-how-to-train-a-kitten-not-to-scratch/
Přidat na Seznam.cz