Cukr není pouze škodlivý. Dodá energii celé zahradě i unaveným včelám

I když před ním odborníci varují, zcela se cukru vyhýbat by byla obrovská chyba

Cukr patří mezi oblíbené potraviny, které milují především děti. Bohužel není pro lidské zdraví příliš vhodný, využít ho ale můžete například na zahradě. Je ideální potravinou pro bakterie, proto se kvůli němu můžete trápit například s kožními problémy. Před pár desítkami let byl ještě surovinou, která byla žádaná, ale dnes je všechno jinak. Bude se vám hodit na zahradě a my vám prozradíme, k čemu ho můžete využít.

Cukr může posloužit jako prostředek na vyplašení škůdců

Cukr můžete použít různými způsoby. Hodit se bude například na plašení škůdců. Může si snadno poradit s těmi, kteří žijí v zemi a ohrožují rostliny, nebo spíše jejich kořeny. Oslabují je a můžete být svědky toho, jak chřadnou. Stačí ale pouze do půdy přisypat cukr nebo ho rozpustit ve vodě a zalít rostliny, které si myslíte, že trpí přítomností škůdců.

Mohlo by vás zajímat:  Plevel a mech v dlažebních kostkách lze zlikvidovat třemi osvědčenými způsoby

Na jaře se tato potravina bude hodit o to více. Rostliny ožívají, probouzejí se k životu a je tak jasné, že chcete mít zahradu plnou květů. Jestli chcete růst a květenství rostlin podpořit, můžete jim dopřát trochu vody s cukrem. Dodáte jim potřebné minerály a živiny, které budou k růstu potřebovat. Cukrem ale můžete prodloužit trvanlivost i řezaných květin. Většina lidí přidává cukr do vody s květinami.

Zdroj obrázku: Freepik

Cukr může působit jako jed například pro mravence

Cukr povzbuzuje, bohužel je na krátkou chvíli. Použít ho ale můžete například na krmení včel, kterých bohužel postupně ubývá. Jestli vidíte včelu, která je na trávě nebo nemá sílu odletět, dejte cukr s pár kapkami vody na trávník, a pokud ho využije, znovu bude mít sílu a odletí. Hmyz podobných způsobem můžete také zlikvidovat. V misce rozpusťte vodu s cukrem, kterou pak postavte na stůl nebo místo, kde budete trávit čas. Hmyz se snadno nechá nalákat.

Mohlo by vás zajímat:  Jedlá soda ochrání záhony před slimáky a zahradní vybavení před mravenci

Cukr můžete použít také proti mravencům. Ti se na jeho „lep“ dostanou snadno. Mravence většinou potkáte ve své kuchyni, protože shání potravu, a zrovna kuchyně patří mezi dostupná místa. Mohou se objevit v mouce, těstovinách nebo jiných potravinách a lézt mohou v celých koloniích. Cukrem můžete odstranit i některé skvrny na rukou. S jeho pomocí se zbavíte také skvrn od trávy.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/special/organic/using-sugar-to-kill-weeds.htm
Přidat na Seznam.cz