Živý vánoční stromek vnese domů nezaměnitelnou vůni a atmosféru. Vyberte ten nejlepší

Živý vánoční stromek vnese domů nezaměnitelnou vůni a atmosféru. Vyberte ten nejlepší

Vánoce se nezadržitelně blíží a vánoční stromek je jednoznačně prvek, bez kterého se neobejdete. Někteří se spoléhají na umělý, který vydrží věčně. Vůně skutečného stromu ovšem nic nenahradí, a proto se stále najde velké množství lidí, kteří si pořizují zelený stromeček. Existuje ovšem několik druhů, ze kterých můžete vybírat. Který byste měli zvolit, aby vám vydržel skutečně dlouho?

Smrk nebo jedle

Smrk je naprostou klasikou. Má velmi intenzivní pryskyřičnou vůni. Jeho nevýhodou bohužel je, že rychle ztrácí jehličí a je nejméně odolný. Modrý smrk je o něco odolnější, ale pokud máte malé děti, které budou na strom neustále sahat, rozhodně se nejedná o dobrou volbu a měli byste se raději podívat po jiném druhu.

Mohlo by vás zajímat:  Bez ředkvičky by jarní jídelníček nebyl úplný. Vynikající je nejen na šťavnatou svačinku

Jedle kavkazská je nejtrvalejší a nejkrásnější, ale nemá žádnou vůni. Navíc je finančně dost náročná. Na druhou stranu vám doma vydrží v krásném stavu až dva měsíce. Pokud ale pořizujete živý strom kvůli jeho typické vůni nebo máte omezený rozpočet, tak pro vás tato volba nebude nejlepší. Máte-li ovšem zájem hlavně o krásný vzhled, rozhodně se po jedli dívejte.

Zdroj obrázku: Freepik

Borovice lesní

Tento druh jehličnanu se vyznačuje vzácným jehličím, a proto ho na trhu příliš nenajdete. Není totiž příliš populární. Klasická pryskyřičná vůně z tohoto dřeva ovšem vydrží v interiéru dlouho. Pravděpodobně ji budete cítit ještě dlouho potom, co strom z domova odnesete.

Mohlo by vás zajímat:  Nové oblečení je skrytá hrozba. Před prvním nošením nepatří do skříně, ale do pračky

Vánoční stromky v květináči

Tato možnost je skvělá pro každého, kdo má v plánu stromek na jaře zasadit. Je to krásná rodinná aktivita, která se může stát vaším oblíbeným rituálem. Pamatujte ovšem, že strom v květináči nesmí být v místnosti při pokojové teplotě déle než několik dnů, jinak ztvrdne. Z tohoto důvodu je dobré jej pořídit těsně před Vánoci, a jakmile svátky skončí, tak ho přesunout na balkon nebo zahradu. I venku z něj ale budete mít jistě radost a na jaře ho můžete zasadit do země.

Zdroj: https://www.today.com/home/xmas-tree-tips-t104979
Přidat na Seznam.cz