Pro většinu lidí je ústní voda plýtvání penězi. Málokdo ji umí použít správně

Pro většinu lidí je ústní voda plýtvání penězi. Málokdo ji umí použít správně

Ústní vodu lze zakoupit nejen v drogérii, ale také v supermarketu. Je vhodné ji použít pro osvěžení dechu i pro odstranění bakterií v oblasti zubů a jazyka. Bohužel ji ne všichni používají správně a tím zbytečně vyhazují peníze za vodu, která jim v ústech ani nepomůže. Jak tedy používat ústní vodu správným způsobem, abychom z ní vytěžili maximum?

Co to ústní voda je?

Jedná se o doplněk každodenní ústní hygieny. Eliminuje nepříjemný dech, pomáhá odstraňovat zubní kámen, ale také zbytky potravin v nepřístupných místech v ústech. Na trhu jsou k dostání také ústní vody s bělicím účinkem nebo vhodné pro děti. Jedná se o mírnou dezinfekční vodu s příchutí eukalyptu.

Mohlo by vás zajímat:  Okolo mikrovlnky koluje řada mýtů. Negativní dopad dosud žádné výzkumy neprokázaly
Zdroj obrázku: Freepik

Chyby při používání ústní vody

Základní chybou, které se často dopouštíme, je to, že jednu ústní vodu používá celá rodina. Je to velmi nebezpečné v případě dětí. Je potřeba si totiž uvědomit, že většina ústních vod obsahuje alkohol. Pro děti je nutné zvolit produkty určené pro nejmladší. Někteří lidé dokonce ústní vodu polykají a domnívají se, že se tak pročistí nejen jejich ústní dutina, ale i ostatní části trávící soustavy. To je ale nesmysl a navíc se jedná o velmi nebezpečnou záležitost. Další chybou je to, že si často tuto vodu naléváme z hrdla přímo do úst. Z úst se nám můžou bakterie a viry dostat do ústní vody. Proto je vhodné ji aplikovat pomocí víčka, které následně vymyjeme.

Mohlo by vás zajímat:  Vazelína pro krásu i zdraví: možnosti jejího využití potěší každého

Jak správně vyplachovat ústa?

Minimální doba k použití ústní vody je dle odborníků 30 sekund. Po tuto dobu se voda dostane do všech částí úst a je to také dostatečná doba na to, aby voda vydesinfikovala ústa. Proplachování by mělo probíhat energicky. Tedy měli bychom s vodou v ústech pohybovat. Kloktání by se mělo provádět intenzivně a veškerý obsah tekutiny z úst by se měl následně vyplivnout. Pokud je voda pro vaše ústa velmi silná a nejste schopni ji po délku 30 s udržet v ústech, doporučuje se do odměrky přilít trochu vody.

Zdroj: https://theneemtree.co.uk/blog/health-tips/mouthwash-dos-and-donts/
Přidat na Seznam.cz