Topná sezona je tady. S několika triky lze ušetřit i tisíce korun

Topná sezona je tady. S několika triky lze ušetřit i tisíce korun

Topení zapínáme především na podzim, kdy je horší počasí a doma už není takové teplo. Jestli nevíte, jak ušetřit na vytápění, je nutné nejdříve zkontrolovat topení, abyste měli jistotu, že máte všechno v pořádku a topení můžete nastartovat. Důležité je také zvolit vhodnou teplotu a regulovat ji, abyste zbytečně nepřetápěli. A musíte také pravidelně větrat.

Ještě před topnou sezonou si nechte topení zkontrolovat

Je důležité vědět, jestli máte radiátory v pořádku. Proto si pozvěte během léta odborníka, který vám zkontroluje topení, abyste mohli mít jistotu, že topení bude správně fungovat. Může zjistit vady, které je nutné opravit a vy budete mít čas, než začne topná sezona. Jestli už sezona začala, ale vy nevíte, jak na tom radiátory jsou, můžete zkusit, jestli jsou odvzdušněné. Radiátory je také nutné vyčistit, a to před každou sezonou.

Mohlo by vás zajímat:  Vytápění na správnou teplotu zajistí komfort a pomůže snížit náklady

Nezapomeňte i v topné sezoně pravidelně větrat, aby se v domácnosti vyměnil vzduch. Důležité je také utěsnit okna a dveře. Tudy může unikat mnoho tepla, které platíte naprosto zbytečně. Před každým podzimem si nechce zkontrolovat dveře i okna a v případě potřeby je zaizolujte, abyste neprotápěli zbytečné peníze.

Zdroj obrázku: Freepik

Nábytek postavte dál od topení

Pokud doma chcete mít teplo, je nutné mít správně rozestavěný nábytek. Nedávejte ho nikdy až úplně k topení. Pokud ho bude zakrývat, snadno se stane, že se teplo nedostane do místnosti, a i když bude teplé, vám bude zima. Místnost bude studená a vy budete marně přemýšlet nad tím, jak je to možné.

Mohlo by vás zajímat:  "Skvělá lokalita," hlásal inzerát na prodej bytu. Naštěstí jsme šli na prohlídku ve všední den a odhalili zápach

Pořiďte si tepelné clony, které odrazí teplo ze stěn zpátky do místnosti, a tím pádem hodně ušetříte, protože teplo nebude unikat stěnami. Nastavení správné teploty je nejdůležitější. Pokud jste často doma, vyplatí se mít zatopeno, ale pokud víte, že určité dny doma nebudete, pomocí termostatu si můžete nastavit, kdy se bude topit a kdy ne.

Zdroj: https://smoenergy.com/blog/17-ideas-for-lowering-your-heating-costs-in-the-winter/
Přidat na Seznam.cz