Starý a sešlapaný koberec může sloužit ještě dlouhá léta. Stačí ho jednoduše osvěžit

Starý a sešlapaný koberec může sloužit ještě dlouhá léta. Stačí ho jednoduše osvěžit

Mytí a čištění koberců je velmi náročná práce, protože se velmi snadno ušpiní. Nejsou to ale jen obyčejné skvrny, možná na nich najdete mastnotu, krev nebo červené víno. Tyto skvrny jsou opravdová výzva, ale snadno si s nimi poradíte pomocí domácích prostředků. Zbavíte se zápachu i skvrn a koberec bude vypadat jako nový.

Soda může koberec osvěžit

Soda umí pohltit pachy a zároveň ji nemají rádi roztoči ani houby. Každý, kdo doma bojoval proti plísním, ví, jak je to složité. Jak tedy vyčistit koberec domácími metodami? Jedlá soda je odpověď, kterou hledáte. Na koberec přitom stačí nasypat pouze několik sáčků, rozetřít je hadříkem a chvíli počkat, nejlépe celou noc. Poté koberec znovu vezměte hadříkem a nakonec důkladně vysajte. Po takovém ošetření budete překvapeni, jak je koberec čistý a jak voní.

Mohlo by vás zajímat:  Udržujte své koberce stále krásné a voňavé, pravidelná péče není vůbec těžká

Jedlá soda se stane v domácnosti vaším velkým pomocníkem. Je to šetrná metoda na čištění koberců, která už si našla své věrné fanoušky. Koberec se může také velmi snadno sešlapat. I tady ale máme řešení. Nevzhledný koberec není správná vizitka, takže je potřeba ho osvěžit a vyčistit, aby byl znovu ozdobou vašeho bytu nebo domu.

Zdroj obrázku: Freepik

Nábytek po koberci nesuňte, ale raději ho zvedněte

Pokud po koberci často stěhujete nábytek, není divu, že ho máte prošlapaný a všude jsou vidět otisky. Pokud ale na koberec položíte vlhký hadřík a na něj přiložíte rozpálenou žehličku, koberec vyhladíte a zbavíte se otisků. Obnovíte kobercový chlup a ten bude vypadat jako nový. Už nebudete muset řešit nevzhledné skvrny nebo jiné nečistoty.

Mohlo by vás zajímat:  Těchto deset nejčastějších chyb při praní ničí zbytečně oděvy i pračku

Na internetu najdete mnoho inspirací a tipů, jak koberec vyčistit od různých druhů skvrn. Je zapotřebí dávat pozor na to, z jakého materiálu je koberec vyrobený. Od toho se bude odvíjet prostředek, která na jeho osvěžení použijete. Po ruce byste ale měli mít jedlou sodu, ocet nebo kyselinu citronovou.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/tips-for-refreshing-old-carpet-205727
Přidat na Seznam.cz