White 2563976 1920

Umýt okenní rámy nemusí být náročné, když je po ruce zubní kartáček a zapáchající tekutina

Nemáte rádi čištění okenních rámů? My také ne, ale právě okenní rámy si patřičnou péči zaslouží. Možná se mnohým zdá, že mytí oken a čištění rámu není nic extra složitého, ale věřte, že silně zašpiněné vnitřní rámy, mohou dát pěkně zabrat, než je dokonale vyčistíte. Připravili jsme pro vás užitečný tip, který vám tento úkol ulehčí.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nepříjemné se stane příjemným

Všechny ty záhyby, rohy a drážky, mohou být opravdu náročné na úklid. Jestli i vy patříte mezi ty, kteří okenní rámy rádi vynechají a věnují se pouze skleněné části, po čase bude prachová vrstva opravdu silná a úklid bude náročnější. Jelikož je opravdu obtížné takové rámy vyčistit pouze mokrým hadříkem namočeným v jarové vodě, máme pro vás trik, který vám čištění usnadní.

Mohlo by vás zajímat:  Nejenom majitelé domů mohou pěstovat oblíbené rostliny. Botanici radí, jaké lze pěstovat v bytech

Co budete potřebovat

  • Hadřík z mikrovlákna
  • Kypřící prášek
  • Ocet
  • Jarový prostředek
  • Starý zubní kartáček
  • Papírové ubrousky
  • Láhev s rozprašovačem
  • Voda

Nejprve vezměte vysavač a okenní rámy vysajte. Nyní posypte spodní část rámu kypřícím práškem – zde se drží prach nejvíce. V láhvi s rozprašovačem rozmíchejte vodu s octem v poměru 1:1 a přidejte pár kapek jaru. Všechny suroviny promíchejte a důkladně protřepejte. Nyní můžete připravenou směs nastříkat na kypřící prášek a i tam, kde je to špinavé méně. Tuto směs nechte působit alespoň pět minut. Po uplynulé době pomocí zubního kartáčku vydrhněte rám. Jestliže jste si jistí, že zaschlá špína je pryč, utřete rám pomocí papírových utěrek. Poté vezměte vlhký hadřík a vše důkladně otřete.

Mohlo by vás zajímat:  Pro nový nábytek nemusíte jezdit daleko. Podívejte se, kde poblíž máte spolehlivé prodejce
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nyní se můžete radovat z dokonale čistých oken, kterými je radost pustit do svého domu čerstvý vzduch. Umýt okna právě před zimou je velmi důležité. V některých případech, mohou mít vrstvy nečistot neblahý vliv na těsnění oken, což v zimě není úplně nejpříjemnější.

Přidat na Seznam.cz