Spořivé hospodyňky používají místo chemických čističů známé ingredience na vaření za pár korun

Úklid zřejmě pro žádnou ženu není zábavný, přesto je ale potřebný. I když snad většina žen uklízí svůj domov každý den, přiznejme si, která z žen dělá pořádný a důsledný úklid celého bytu či domu? Ve skutečnosti na takový úklid nezbývá moc času, a proto se poctivý úklid řeší dvakrát či třikrát do roka. Nashromáždili jsme pro vás několik triků. které vám úklid usnadní a navíc urychlí. Neutrácejte za drahé saponáty, které jsou škodlivé pro vás i životní prostředí, zvolte ty s přírodními látkami – jsou stejně účinné.

Spáry dlaždic a celkové podlahy

Máte překrásnou dlažbu v kuchyni, toaletě, koupelně nebo v předsíni? Pokud ano, jistě víte, že největším problémem dlaždic jsou spáry, a to především v předsíni. Jednoduché řešení pro vyčištění těchto rizikových míst je: soda a ocet. Jednoduše posypte spáry sodou a na sodu nastříkejte pomocí rozprašovací lahve ocet. Nechte působit deset minut a poté umyjte běžným způsobem. Stejně tak pomocí ¼ hrnku octa a 1 litru vody – řeďte podle potřeby a plochy. Po namíchání můžete umýt svou podlahu, ať už dlažbu, plovoucí podlahu či lino. Všechny podlahy budete mít nyní lesklé a navíc čisté. Pokud máte zašlý mop, doporučujeme jej vyměnit za nový, jinak vaše podlaha nebude nikdy dokonale čistá. Po každém umytí, by se měl mop prát.

Mohlo by vás zajímat:  Vodku nekupují jen alkoholici, ale i dobré hospodyňky. Pomáhá jim s úklidem
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Okna a rámy

Mytí oken po zimním období je snad úplně nejhorší, ovšem, pokud nebydlíte ve vysokém patře bytového domu. Většina lidí dobře ví, že okna domu jsou po zimním období flekaté, zaprášené a rámy oken snad úplně černé. Vše se na okně při umývání rozmazává, “šmudlá” a vy tak máte pocit, že u jednoho okna a jeho rámu strávíte celý den. Nopak, existuje metoda a suroviny, které vám pomohou a nestojí mnoho peněz. Na okenní rámy, kterými se má vždy začínat, budete potřebovat kartáček na zuby, kypřící prášek, ocet, rozprašovač a vodu. Na rámy nasypte kypřící prášek, který pošplíchejte vodou a octem v poměru 1:1. Poté vše kartáčkem vydrhněte a utřete. Na okna využijte 1 díl čpavkové vody a deset dílů vody. Pouze nastříkejte na okna a setřete je.

Zrcadla

Zrcadlo zrcadlo, řekni, kdo ze zdejších je nejkrásnější? Jestliže vám zrcadlo neodpovídá, jistě přes něj na vás nevidí. Udržet koupelnová zrcadla v zářivém a čistém stavu je někdy nadlidský úkol, přitom je to tak jednoduché. Použijte jemný hadřík z mikrovlákna, nalijte na něj čistý alkohol, například vodku a natřete jej na zrcadlo.

Mohlo by vás zajímat:  Několik triků, jak přirozeně zvlhčit vzduch v bytě, a vytvořit tak zdravější klima
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Kuchyňské prkénko

Kuchyňské prkénko častějším používáním změní svou barvu, především pokud je ze dřeva. Abyste plastové ani dřevěné prkénko nemuseli vyhazovat, použijte citron a sůl. Stačí, když rozkrojíte citron, posypete prkénko solí a citronem jej budete silněji přetírat. Poté prkénko umyjte běžným způsobem.

Trouba

Při pečení masa se tuk nekompromisně rozprskne až na dvířka trouby. Po upečení na dvířkách vznikají napečené hnědé mapy, které jdou hůře umýt. Zkuste smíchat jedlou sodu a teplou vodu. V takovém množství, aby vám vznikla pasta. Poté na dvířka naneste a nechte působit 15 minut. Po této době dvířka jednoduše umyjte mokrým hadříkem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přidat na Seznam.cz