High Angle Woman Cleaning Washing Machine

Život pračce prodlouží zcela obyčejné kroky, které je pouze třeba dodržovat

Pračka vyžaduje pravidelnou údržbu, abyste zvýšili její životnost. Je také třeba myslet na to, že pravidelné čištění od vodního kamene je dobrým krokem k udržení správné funkce pračky. Poskytněte vaší pračce péči, poradíme vám jak na to.

Dávkovač na prací prostředek

Konzistence pracích prostředků bohužel podporuje tvorbu usazenin, které mohou začít plesnivět. Takové usazeniny se mohou objevit kdekoliv v pračce. K čištění nepotřebujete drahé chemické látky, ale pouze proud vody. Zapněte ve sprše teplou vodu a pod proudem dávkovač opláchněte. Poté vodu zastavte a vezměte si hadřík, pomocí kterého odstraníte zbytky pracího prostředku. Ještě jednou umyjte a máte hotovo.

Mohlo by vás zajímat:  Vitamín C má velmi málo známou vlastnost, ve správném skupenství umí být efektivním čističem
Zdroj obrázku: Freepik

Vnitřek pračky

Ve vnitřní straně pračky se usazuje prací prášek, ale i nečistoty z oblečení. Vezměte si hadřík a důkladně otřete dvířka zevnitř a odstraňte také nečistoty kolem bubnu a za těsněním.

Filtr

Každá pračka je vybavena filtrem. Je určitě potřeba ho vyčistit. Flitr najdete pod pračkou a nahromadí se v něm veškeré nečistoty z oblečení, také například vlasy, srst, mince a jiné předměty, které zapomenete v kapse. Než ale začnete s čištěním filtru, umístěte pod něj ručník nebo jinou textilii, protože po odmontování filtru vyteče voda. Odstraňte z filtru veškeré předměty a poté důkladně opláchněte pod teplou vodou. Jakmile je filtr čistý, umístěte ho zpět na své místo.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavte toaletu všeho odolného sedimentu. Tradiční i méně obvyklé metody překvapí svým účinkem
Zdroj obrázku: Freepik

Vodní kámen

Pokud máte tvrdou vodu, jistě se ve vaší pračce usazuje vodní kámen. Bohužel kámen dokáže zničit mechanismus a ovlivní jeho životnost. Proto bychom měli pračku každé tři měsíce odvápňovat. Bude stačit, když zajdete do drogerie a koupíte speciální přípravek na odvápnění. Na druhou stranu je více přirozené a bezpečné využít domácí prostředky. K tomuto účelu dokonale poslouží ocet. Připravte si dva litry. Jeden ocet nalijte do dávkovače a ten druhý přímo do bubnu pračky. Zapněte na pračce cyklus pro nejvyšší teplotu a vypněte funkci pro odstředění. Po odvápnění nezapomeňte nechat otevřená dvířka pračky.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/laundry/washing-machine-maintenance
Přidat na Seznam.cz