Empty Plate Spoon Fork Knife

Stříbrné příbory jsou skvost a chloubou každé hostiny. O jejich lesk se postaráte snadno

Stříbro je překrásný ušlechtilý kov, který nepoužíváme běžně, ale máme ho uložený ve skříni či komodě pro vzácné případy. Třeba když má někdo narozeniny, jsou Vánoce nebo se odehrávají jiné slavnostní chvíle. Pokud jste například po své babičce zdědili stříbrné příbory, rozhodně je jednou za čas vyčistěte. A co je nejlepší? Za vyčištění zašlého stříbra nebudete muset utrácet peníze, čištění bude jednoduché, efektivní a levné.

Jak příbory uchovávat

Pokud stříbrné příbory skladujete pouze v igelitovém pytlíku, jistě víte, že mohou podlehnout rzi nebo zčernají. Nejlépe uděláte, pokud své příbory, které jsou tolik cenné, uložíte do vzduchotěsné nádoby, pokud možno dřevěné s vypolstrovaným vnitřkem. Pokud takový kufřík či box nemáte, doporučujeme do něj investovat. Následně boxík umístěte do igelitového pytlíku nebo do plastového boxu.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí čistič na koberce a čalounění povrchy krásně osvěží a provoní
Zdroj obrázku: Freepik

Jak vyčistit stříbrné příbory

Doporučujeme ohřát vodu a nalít ji do skleněné mísy, plastové nebo porcelánové. Nikdy ne do kovové mísy. Následně přidejte jednu a půl lžíce jedlé sody a jednu lžíci lihového octa. Promíchejte a příbory do připravené tekutiny vložte. Přibližně po půl hodině příbory vytáhněte, opláchněte je pomocí houbičky a osušte hadříkem z mikrovlákna.

Čištění pomocí prášku do pečiva

K tomuto kroku budete potřebovat jeden citron a jeden pytlík s kypřicím práškem do pečiva. Vymačkejte citron a nasypte do něj kypřicí prášek, zamíchejte a nakapejte na znečištěné příbory. Pomocí jemného hadříku vyleštěte. Poté opláchněte a vysušte.

Mohlo by vás zajímat:  Připálený hrnec nevyhazujte. Se spáleninou si snadno poradí osvědčení domácí pomocníci

Poslední možné čištění

Jako poslední možnost můžete vyzkoušet alkohol – destilát, který nalijete do misky a do něj na celou noc umístíte stříbrné příbory. Pokud ho nemáte, můžete vyzkoušet zubní pastu bez peelingu, kterou nanesete na jemný hadřík a vyleštíte příbory. Veškeré metody jsou účinné a velmi jednoduché.

Zdroj: https://gerlachshop.co.uk/how-to-clean-stainless-steel-cutlery
Přidat na Seznam.cz