Zimní květiny zútulní domov krásnými květy. Pouze se správnou péčí ale budou skutečnou ozdobou

Zimní květiny zútulní domov krásnými květy. Pouze se správnou péčí ale budou skutečnou ozdobou

Některé rostliny jsou vhodné na zimu, protože krásně pokvetou. Je ale vhodné jim dopřát takové podmínky, ve kterých se jim bude dařit. Zimním rostlinám většinou chybí sluneční světlo, ale i přesto mohou krásně vykvést. Někdy postačí i kvalitní, přírodní hnojiva, která jim dodají správné živiny.

Pravidelné hnojení je základem každého správného pěstitele

Hnojení je základním prvkem péče o každou rostlinu. Květiny, které kvetou v létě, potřebují hnojení hlavně na jaře, ale rostliny, které mají květy v zimě, se mohou hnojit právě v zimních měsících. Používat můžete přírodní hnojiva, která si připravíte sami, nebo si koupit již hotová hnojiva, která jsou prospěšná. Existuje spousta typů podle druhu květiny.

Mohlo by vás zajímat:  Netradiční použití čajových sáčků vypadají bizarně, ale hospodyňky na ně nedají dopustit

Kaktusy, azalky nebo jiné rostliny budou potřebovat zvláštní druhy hnojiv, která jsou určená přímo pro ně. Vždy se řiďte tím, co má hnojivo napsané na obalu, a nepřekračujte dávku, kterou máte rostlině dodat. Většinou se rostliny hnojí jednou týdně. Jakmile se na rostlině objeví květy, snižte dávku na polovinu, protože jinak proces kvetení zbytečně urychlíte.

Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní hnojiva jsou tou nejsnazší cestou

Pokud budete na rostliny používat přírodní hnojiva, rozhodně jim prospějete. Nejsou plné chemických látek, které se pak dostanou do ovzduší a také do vašeho těla. Můžete použít například nálev z přesličky, který si snadno připravíte jen ze sušené přesličky a vroucí vody. Nechte vychladnout a zalijte s ním rostliny jednou za 14 dní. Pokud se na rostlinách objeví skvrny, může to znamenat, že je nemocná. Proto použijte silnější nálev a každý den také kropte její listy.

Mohlo by vás zajímat:  Úspěch při pěstování květin ovlivní ten úplně nejmenší prvek, správně vybrané semínko

Jako hnojivo můžete použít také kávovou sedlinu nebo obyčejný černý čaj – jeho pytlíky nechte také usušit a můžete je nasypat rovnou do zeminy. Použít ale můžete také samotnou vodu z čaje, která je hodně vyživí. Odstraňovat musíte odkvetlé květy, které jinak brání novým v jejich růstu.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/lifestyle/gardening/g2854/plants-that-bloom-in-winter/
Přidat na Seznam.cz