Živý, nebo umělý: věčné dilema nabízí zajímavé řešení, které poslední roky nabývá na popularitě

Živý, nebo umělý: věčné dilema nabízí zajímavé řešení, které poslední roky nabývá na popularitě

Milujete vůni vánočního stromku, ale zároveň přemýšlíte nad tím, že byste si konečně pořídili umělý, abyste šetřili přírodu? V takovém případě pro vás máme jednu možnou variantu, a tou je stromek zasazený v květináči. Po Vánocích ho můžete vysadit na zahradě, znovu použít nebo se kochat tím, jak vám roste před očima.

Dejte vánočnímu stromku druhý život

Jestli milujete vůni vánočního stromku a nechcete se ho vzdát, můžete si letos pořídit stromek v květináči, který pak můžete zasadit na své zahradě nebo ho klidně vrátit do obchodu. Musíte se o něj ale dobře starat, aby vám vydržel až do jara, než ho přesadíte do půdy, která nebude zmrzlá. Stromek nesmí prochladnout nebo uvadnout, jedině tak z něj vyroste zdravý strom.

Mohlo by vás zajímat:  Jak získat a udržet si bohatství podle tradičních pověr: fotky v peněžence a ohnuté bankovky nosí smůlu

V bytě ho nenechávejte déle než do poloviny ledna, protože jinak si zvykne na pokojovou teplotu a bude velmi těžké ho znovu „naučit“ na zimu. Po Vánocích ho můžete postavit na balkon nebo terasu, ale musíte dát pozor, aby nezažil teplotní šok. Proto je vhodné ho nejdříve dát do sklepa, kde bude teplota okolo deseti stupňů. Tím zaručíte plynulý přechod.

Zdroj obrázku: Freepik

Na jaře zkuste vykopat jámu a strom do ní zasadit

Jestli nebude v březnu půda promrzlá, můžete zkusit vykopat menší jámu a do ní pak vložit květináč s celým stromem. Půdu okolo kmene stromku pak přikryjte kůrou nebo rašelinou. Pokud je ale půda promrzlá a nebude možné vykopat jámu, strom postavte na balkon, přikryjte ho silnou přikrývkou a počkejte, až země povolí a bude větší teplo.

Mohlo by vás zajímat:  Makrely plné tuku tělo jenom potěší. Dodají mu jeden z nejvzácnějších vitaminů

V březnu pak strom ještě před zasazením do půdy dejte do většího květináče a zakopejte. Příští Vánoce ho můžete znovu vykopat nebo natrvalo zasadit do zeminy a těšit se z něj několik desítek let. Mnoho lidí ale ani takovou variantu nevyužije a jsou spokojeni s umělým stromkem. Záleží však na každém, pro jaký vánoční strom se rozhodne.

Zdroj: https://blog.fantasticgardeners.co.uk/replant-reuse-recycle-your-christmas-tree/
Přidat na Seznam.cz