Péče o trávník na jaře: dosetí, prokypření a hnojení zaručí krásnou zelenou plochu

Trávník po zimě vyžaduje zvláštní péči. Vše záleží na tom, jak se o něj postaráme na jaře. Následně se nám v létě odvděčí krásnou svěží barvou. Po zimě je dobré zaměřit se na hnojení této zelené plochy na naší zahradě.

Péče po zimě

Péči o trávník můžete začít, když sníh roztaje a uvidíte první náznaky jara. Jako první se zbavte žlutých a mrtvých fragmentů v trávníku. Jsou obzvláště nepříznivé pro další rozvoj, mají negativní vliv na nově vznikající kořenové systémy a brání vstřebávání vody ze země. U kompaktních trávníků je také dobré provádět provzdušnění půdy. Můžete použít vidlice nebo speciální boty. Díky tomu bude tráva lépe zakořeněná a rychleji roste.

V případě defektů trávy po zimě je vhodné prázdná místa zasít. Aby se toho dosáhlo, bude dobré smíchat semena s půdou. Jarní sadba trávníku může začít, když je patrné, že začíná růst. To znamená, že půda se zahřeje a kořeny opět zesílí. Pamatujte však, že na začátku jara by se trávník neměl příliš zavlažovat.

Mohlo by vás zajímat:  Rostliny jsou nejkrásnější dekorací každého interiéru. Častými chybami ale mohou brzy uhynout
Zdroj obrázku: Freepik

Hnojení trávníku

V zahradnických obchodech je mnoho hotových výrobků, které jsou speciálně přizpůsobeny potřebám trávy. Mají všechny potřebné sloučeniny ve složení, které vyplní nedostatky v zemi. U typických živin a koncentrovanějších přípravků postupujte podle pokynů výrobce na etiketě. Používejte k hnojení travních porostů minerální a organická hnojiva. První z nich je k dispozici jako prášek, granule nebo tekutina.

Výrobky ve formě granulí se nejvíce doporučují, protože je velmi snadné je rozprostřít po povrchu trávníku. Nejlepší je použít jarní hnojivo s vysokým obsahem dusíku, díky tomu tráva dosáhne rychlého a svěžího růstu. Hnojení jarního trávníku je nejlepší na přelomu března a dubna. Optimální podmínky pro tento postup převládají, když jsou stébla trávy suchá a půda jemně vlhká.

Zdroj: https://www.thisoldhouse.com/lawns/reviews/spring-lawn-care-tips
Přidat na Seznam.cz