Péče o trávník na jaře: dosetí, prokypření a hnojení zaručí krásnou zelenou plochu

Péče o trávník na jaře: dosetí, prokypření a hnojení zaručí krásnou zelenou plochu

Trávník po zimě vyžaduje zvláštní péči. Vše záleží na tom, jak se o něj postaráme na jaře. Následně se nám v létě odvděčí krásnou svěží barvou. Po zimě je dobré zaměřit se na hnojení této zelené plochy na naší zahradě.

Péče po zimě

Péči o trávník můžete začít, když sníh roztaje a uvidíte první náznaky jara. Jako první se zbavte žlutých a mrtvých fragmentů v trávníku. Jsou obzvláště nepříznivé pro další rozvoj, mají negativní vliv na nově vznikající kořenové systémy a brání vstřebávání vody ze země. U kompaktních trávníků je také dobré provádět provzdušnění půdy. Můžete použít vidlice nebo speciální boty. Díky tomu bude tráva lépe zakořeněná a rychleji roste.

Mohlo by vás zajímat:  Krásný a zelený trávník po celé léto: klíčem je správná zálivka a hnojení

V případě defektů trávy po zimě je vhodné prázdná místa zasít. Aby se toho dosáhlo, bude dobré smíchat semena s půdou. Jarní sadba trávníku může začít, když je patrné, že začíná růst. To znamená, že půda se zahřeje a kořeny opět zesílí. Pamatujte však, že na začátku jara by se trávník neměl příliš zavlažovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Hnojení trávníku

V zahradnických obchodech je mnoho hotových výrobků, které jsou speciálně přizpůsobeny potřebám trávy. Mají všechny potřebné sloučeniny ve složení, které vyplní nedostatky v zemi. U typických živin a koncentrovanějších přípravků postupujte podle pokynů výrobce na etiketě. Používejte k hnojení travních porostů minerální a organická hnojiva. První z nich je k dispozici jako prášek, granule nebo tekutina.

Mohlo by vás zajímat:  Trávu a mech mezi dlažebními kostkami lze čistit manuálně nebo domácím přípravkem

Výrobky ve formě granulí se nejvíce doporučují, protože je velmi snadné je rozprostřít po povrchu trávníku. Nejlepší je použít jarní hnojivo s vysokým obsahem dusíku, díky tomu tráva dosáhne rychlého a svěžího růstu. Hnojení jarního trávníku je nejlepší na přelomu března a dubna. Optimální podmínky pro tento postup převládají, když jsou stébla trávy suchá a půda jemně vlhká.

Zdroj: https://www.thisoldhouse.com/lawns/reviews/spring-lawn-care-tips
Přidat na Seznam.cz