Ucpaný odtok způsobí v kuchyni hotovou kalamitu. Tyhle potraviny nemají v dřezu co dělat!

Ucpaný odtok způsobí v kuchyni hotovou kalamitu. Tyhle potraviny nemají v dřezu co dělat!

Je jedno, jestli připravujete rychlou svačinku, nebo velkou sváteční večeři – v dřezu se vždy nějakým způsobem nahromadí špinavé nádobí se zbytky jídla a další odpad. To ale může způsobit mnohé problémy. Mastnota, zbytky jídla a další nečistoty ucpávají a ničí potrubí. Co byste do dřezu za žádných okolností neměli házet?

Tuk ani rýži do odtoku nedávejte

Tuk do dřezu rozhodně nepatří. Olej a jiný tuk totiž patří mezi hlavní viníky ucpaného potrubí. Pokud jste přeci jen do dřezu vylili zbytky po smažení, zkuste do odtoku nalít ještě směs vařící vody, octa a jedlé sody. To samé platí pro těstoviny a rýži, které při kontaktu s vodou nabobtnají a snadno pak ucpou odpadní potrubí.

Mohlo by vás zajímat:  Vychutnejte si doma připravené ryby bez nepříjemného rybího zápachu v kuchyni

Léky jsou to nejhorší, co do dřezu můžete hodit. Přestože tak úplně neucpávají potrubí, jsou extrémně toxické pro životní prostředí. Léky se dostávají do vody, znečišťují řeky a způsobují vážná poškození vodním živočichům. Pokud vaříte zeleninu s velkým obsahem vlákniny, zbytky raději vyhoďte do koše. Jsou sice zdravé, mohou ale snadno ucpat odtok a zaseknout se v potrubí.

Zdroj obrázku: Freepik

Kávovou sedlinu využijete lépe na záhoncích

Dáte si ráno šálek kávy, další v práci a třeba ještě jeden večer doma? Po vypití oblíbeného nápoje nikdy nevyhazujte kávovou sedlinu do dřezu, protože se může hromadit v potrubí a vést k jeho úplnému ucpání. Co tedy s kávovou sedlinou dělat? Můžete ji použít jako kompost, hnojivo nebo k hubení škůdců na zahradě.

Mohlo by vás zajímat:  Nechte svůj domov zazářit leskem. Všechna zrcadla i skla budou díky přírodním prostředkům dokonale vyleštěná

Někteří lidé hází do dřezu i vaječné skořápky, což je samozřejmě špatně. Nemusíte je ale hned vyhazovat do koše, mohou být užitečné v kompostu, jelikož obsahují velké množství vápníku. Poslední na seznamu věcí, které byste neměli házet do dřezu, je mouka. Když totiž mouku smícháte s vodou, vznikne hmota podobná lepidlu, která okamžitě ucpe potrubí a odtok. Stejně jako u těstovin a rýže se malé množství mouky nejspíš nijak vážně neprojeví, pokud do dřezu ale vysypete celý hrnek, nejspíš budete potřebovat instalatéra.

Zdroj: https://www.conserve-energy-future.com/things-you-should-never-put-down-the-drain.php
Přidat na Seznam.cz