Ochránit pozemek před divokými prasaty pomůže bytelný plot, čistota a účinné odpuzovače

Ochránit pozemek před divokými prasaty pomůže bytelný plot, čistota a účinné odpuzovače

Divoká prasata v některých oblastech představují významný problém. Mohou totiž způsobit rozsáhlé škody na plodinách a také být nebezpečná pro lidi a domácí zvířata. Pokud máte zahradu a chcete ji před divokými prasaty ochránit, existuje hned několik kroků, které si společně projdeme.

Zabezpečte svůj pozemek

Prvním krokem k ochraně zahrady před divokými prasaty je zabezpečení pozemku. Divoká prasata jsou inteligentní a vynalézavá zvířata, která si dokážou najít cestu přes slabá místa v plotech a zábranách. Obrana před divokým prasetem by tak měla začít kontrolou pozemku. Zjistěte, zda nemáte v plotě díry, mezery nebo slabá místa, které by mohly být pro prasata vstupní branou. Zde máte přehledný seznam, jak se při kontrole řídit:

  • Nainstalujte pevný plot, který je alespoň 1,5 metru vysoký a sahá alespoň 15 centimetrů pod zem.
  • Ke zpevnění plotu použijte drátěné pletivo.
  • Ujistěte se, že je vaše brána vždy zabezpečená a zamčená.
Mohlo by vás zajímat:  Hortenzie potěší květy od jara až do podzimu. Při každoročním přesazení budou vždy překrásné

Pevný plot je nejlepší obranou proti divokým prasatům. Ujistěte se proto, že máte plot řádně zpevněný například drátěným pletivem. Prasata jsou také známá tím, že hrabou, proto se ujistěte, že váš plot sahá i pod zem.

Zdroj obrázku: Freepik

Eliminujte lákadla

Divoká prasata lákají zdroje potravy a vody. Pokud chcete prasata udržet mimo svou zahradu, musíte eliminovat všechna potenciální lákadla. Obranou před divokým prasetem je také udržování zahrady čisté a bez zbytků potravy a také odstranění veškeré stojaté vody z pozemku. Eliminací těchto lákadel učiníte svůj pozemek pro divoká prasata méně atraktivním.

Mohlo by vás zajímat:  Váleček na oblečení se vyplatí mít vždy po ruce. Málokoho napadnou jeho skvělá využití

Používejte repelenty

Existuje několik repelentů, které můžete použít k odehnání divokých prasat od své zahrady. Patří mezi ně zvukové odpuzovače, pachové odpuzovače a chuťové odpuzovače. Jedním z účinných repelentů je zvukový odpuzovač, který vydává hlasité vysoké zvuky, jež jsou pro prasata nepříjemné. Pachové odpuzovače, jako je kojotí moč nebo pach dravců, mohou také pomoci odradit divoká prasata od vašeho pozemku. Chuťové odpuzovače, jako je kapsaicin nebo jiné pálivé látky, zase učiní z rostlin na zahradě neatraktivní potravu.

Zdroj: https://www.lovethegarden.com/uk-en/article/wild-boar
Přidat na Seznam.cz