Některé ženy kupují dětský pudr, i když miminko nemají. Využívají ho neobvyklým způsobem

Dětský pudr není jen kosmetika, kterou maminky používají k ošetření svých miminek. Tento kosmetický produkt má mnohá jiná využití, která můžete zkusit i vy a výrazně si díky nim ulehčit některé činnosti.

Uzlík na řetízku

Pokud nosíte pravidelně řetízek na krku, určitě už se vám párkrát stalo, že se vám nějak zašmodrchal nebo zamotal a vy jste jej nedokázali dobře rozmotat. Řetízky bývají velmi jemné a náchylné na poškození, proto je potřeba s nimi zacházet velmi obezřetně a citlivě. Právě k tomu vám může pomoci dětský pudr. Zamotaný řetízek dobře posypte dětským pudrem a jemně řetízek promněte mezi prsty. Díky zásypu se uzel snadno uvolní a vy jej pak rozmotáte pomocí jehly nebo špendlíku.

Zdroj obrázku: Freepik

Zbavte se mastných skvrn

Stane se, že si halenku nebo tričko zastříkáte olejem třeba při vaření. Jenže odstranit takovou skvrnu může být velmi obtížné. Namísto drhnutí skvrny v umyvadle ji raději rychle posypte dětským pudrem. Počkejte asi 10 minut, prášek mastnotu z látky vytáhne a vsákne do sebe. Prášek setřeste a vyperte oblečení jako obvykle.

Mohlo by vás zajímat:  Ne vždy je na úklid dost času nebo nálada. Tyto triky vám usnadní práci

Odstraní zatuchlý zápach ze skříně

Vyjměte všechny šaty ze skříně. Police i dno dobře posypte dětským pudrem. Na několik hodin zavřete dveře skříně a poté vysajte zásyp pomocí vysavače. Spolu s ním se zbavíte i zápachu. Následně vytřete police suchým hadříkem z mikrovlákna.

Zdroj obrázku: Freepik

Proti nezvaným návštěvníkům

Pomůže vám také bojovat i proti nežádoucím mravencům. Stačí ho nasypat na místa jejich cestiček a hmyz se bude muset klidit pryč. Nedokáže totiž pudr překonat, takže raději zvolí cestu útěku.

Suchý šampon pro vaše mazlíčky

Dětský pudr lze snadno použít i jako náhradu suchého šamponu pro kožíšek vašich zvířecích přátel. Pokud potřebujete trochu osvěžit vašeho pejska, poprašte mu srst dětským pudrem, nechte chvilku působit, poté ji dobře vytřete ručníkem a vyčešte. Tuto metodu ocení hlavně ti psíci, kteří nemají vodu úplně v lásce.

Zdroj: https://www.diyncrafts.com/7271/lifehacks/20-brilliant-uses-for-baby-powder
Přidat na Seznam.cz