Špinavý vzduch ohrožuje zdraví celé rodiny. Čistší prostředí zajistí čistička i zelené rostliny

Špinavý vzduch ohrožuje zdraví celé rodiny. Čistší prostředí zajistí čistička i zelené rostliny

Smog v bytě není nic příjemného. Ze všech stran slýcháme, jak je škodlivý, a skutečně má negativní dopad na naše zdraví. Existují ale způsoby, jak si můžeme pomoct, a některé z nich vám prozradíme.

Častější úklid

Především v období, kdy je smogu nejvíce, tedy v topné sezóně, je potřeba více uklízet. Věnujte úklidu více času, vysávejte, utřete i prach z parapetů, čistěte okna. Je to velmi důležité, abyste smog eliminovali. A funguje ještě pár dalších tipů proti smogu. Častějším úklidem ale nic nezkazíte.

Mohlo by vás zajímat:  Jednoduché vychytávky udrží rostliny během dovolené zavlažené

Pořiďte si čističku vzduchu

Mnoho domácností používá pro čistší vzduch čističku vzduchu, zejména v domácnostech, kde se vyskytují alergici a děti. Kromě čističky vzduchu se dají pořídit i zvlhčovače vzduchu nebo ionizátory. Pokud si připlatíte, seženete kombinovaný přístroj, který umí vše, a pro zdravé ovzduší uděláte nejvíc. Budete mít čistý vzduch bez bakterií a virů. Pokud trpíte vy nebo někdo z vaší domácnosti alergií na prach, je čistička vzduchu skoro nutností. Obzvlášť pokud bydlíte ve velkém městě plném smogu. V topné sezóně v paneláku čističkou také nic nezkazíte, tam je vhodný i zvlhčovač, vzduch bývá hodně suchý a obzvlášť děti může dráždit.

Mohlo by vás zajímat:  Zápach z cigaret se nasákne do všeho, eliminujte ho účinnými prostředky
Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomínejte větrat

Větrejte. Co nejvíce větrejte, ať se vám dobře dýchá, vyvětraná místnost je základ. Důležité je větrat například v ložnici před usnutím, což pozitivně ovlivní váš spánek, a co nejčastěji v místnosti, ve které se nejvíce pohybujete.

Rostliny, které pomáhají čistit vzduch

Pomozte si zelení. Existují rostliny, které vám s tím pomohou, Které z nich jsou nejvýznamnější?

  • Banánovník,
  • fíkus,
  • orchidej,
  • dracéna,
  • datlovník.

A existuje mnoho dalších, které mají pozitivní vliv na kvalitu ovzduší v místnosti. Některé z nich dokážou ze vzduchu odstranit 85 % škodlivin. Stačí jim poskytnout vhodné podmínky a polovinu práce udělají za vás.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/g2120/indoor-air-quality-47020101/
Přidat na Seznam.cz