Žehličku je potřeba čistit zvenku i uvnitř. S připálenými místy si poradí ocet s jedlou sodou

Žehličku je potřeba čistit zvenku i uvnitř. S připálenými místy si poradí ocet s jedlou sodou

Žehlení patří k pravidelným domácím pracím. Díky moderním napařovacím žehličkám už to není taková dřina, jako tomu bývalo v minulosti. Hodně lidí si k žehlení pouští v televizi oblíbený seriál, aby jim práce šla lépe od ruky. Nezřídka se stane, že se spodní část žehličky připálí. Je to nepříjemné, protože žehlení je pak náročnější. Jak se připáleniny snadno zbavit?

Jak se starat o žehličku

Žehličky mají v současné době v sobě nádobku na vodu, která se využívá ke kropení a napařování prádla. Kvůli ní se ale usazuje uvnitř vodní kámen, který je nutné čas od času vyčistit. Abyste se ho zbavili, je nutné do nádobky v žehličce nalít směs octa a vody v poměru 1 : 1 a zapnout napařování na maximální výkon, a to alespoň na dobu tří až pěti minut. Pravděpodobně bude vhodné přitom otevřít okno, aby se vyvětralo octové aroma, které se uvolní do ovzduší v místnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Obyčejná trouba skrývá pro mnohé tajemství. Jediné tlačítko dokáže usnadnit život

Díky tomu se vodní kámen uvolní a žehlička bude čistější. Pak je však nutné nádobku na vodu několikrát vypláchnout čistou chladnou vodou, abyste se zbavili štiplavého zápachu octa. Tuto proceduru je vhodné opakovat jednou za měsíc. Díky ní prodloužíte životnost napařovací žehličky.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se zbavit připáleniny na žehlicí ploše

Žehlička pracuje na sto procent jedině tehdy, je-li její žehlicí plocha hladká. Jakmile se na ní usadí připálenina, žehlení už není tak snadné. Tuto spáleninu lze odstranit pomocí směsi, kterou si vyrobíte z octa a jedlé sody. Do vzniklé pasty namočíte hadřík a budete jím krouživými pohyby leštit a čistit žehlicí plochu žehličky. Připálenina by měla jít dolů a povrch by se opět měl opět lesknout čistotou.

Mohlo by vás zajímat:  Nepříjemný zápach v lednici vzniká snadno. Důležité je správné skladování potravin a čistota

Stejným způsobem je možné použít jakoukoliv zubní pastu, která funguje na podobném principu. Nezapomeňte, že při čištění musí být žehlička vychladlá, abyste se nespálili. A také odpojená od elektrického proudu.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/how-to-clean-an-iron
Přidat na Seznam.cz