Žehlička znovu jako nová. Její vyčištění je jednoduché a ušetří nemálo peněz

Žehlení je pro někoho příjemná činnost a pro jiného nutné zlo. Všichni se ale shodneme na tom, že to jde mnohem lépe, pokud je žehlička krásně čistá a nedělá si během žehlení, co chce. Řešit rezavé skvrny, vodní kámen nebo spálené oděvy nikdo z nás rozhodně nechce. Jak se s tímto malým problémem vypořádat a zajistit, že budete mít vždy nádherně a čistě vyžehlené prádlo bez zbytečného poškození?

Odstraňte vodní kámen

V první řadě byste se měli zbavit vodního kamene, který je pro všechny spotřebiče smrtelnou chorobou. Namočte bavlněnou látku do lakového benzinu. Omotejte ho párátkem a vyčistěte otvory v žehlicí ploše žehličky. Můžete také zkusit zaplnit otvory samotným párátkem. Nalijte ocet do žehličky až po značku se stupnicí. Díky tomuto postupu se spolehlivě vodního kamene zbavíte.

Zdroj obrázku: Freepik

Až to provedete, nastavte žehlení na nejvyšší teplotu a zapněte páru na nejvýkonnější program. Vezměte bavlněný nebo lněný hadřík. Stiskněte tlačítko páry, dokud nedojde ocet. Celý kámen by měl vyjít na hadřík. Nalijte vodu a opakujte postup s párou, abyste se octa zbavili. Pokud je žehlička silně znečištěna od vodního kamene, postup opakujte. Nakonec otřete celý povrch vlhkým hadříkem.

Mohlo by vás zajímat:  Konec úmornému žehlení! Několik změn a vychytávek zkrátí čas u žehlicího prkna na minimum

Co dělat, když vám žehlička zničí košili?

Spálený železný povrch vám spálil nebo roztrhl košili? Na povrch naneste vrstvu proteinové pěny s trochou soli. Nechte ji působit po dobu 15 minut a poté jej opláchněte čistou vodou. Skvrna by měla okamžitě zmizet a díky tomu už si nikdy nezničíte své oblíbené oblečení.

Zdroj obrázku: Freepik

Bez ohledu na to, jestli máte žehlení rádi nebo ne, byste měli myslet na to, aby byla vaše žehlička v pořádku. Pokud bude špinavá, zanesená vodním kamenem nebo spálená, budete mít zcela zbytečně zničené oděvy. To vám může způsobit nejen nepříjemné potíže, ale také zbytečné náklady. Čištění je přitom velmi jednoduché a levné.

Zdroj: https://classiccleaners.net/how-to-take-care-of-your-iron/
Přidat na Seznam.cz