Zehlicka1

Žehlička znovu jako nová. Její vyčištění je jednoduché a ušetří nemálo peněz

Žehlení je pro někoho příjemná činnost a pro jiného nutné zlo. Všichni se ale shodneme na tom, že to jde mnohem lépe, pokud je žehlička krásně čistá a nedělá si během žehlení, co chce. Řešit rezavé skvrny, vodní kámen nebo spálené oděvy nikdo z nás rozhodně nechce. Jak se s tímto malým problémem vypořádat a zajistit, že budete mít vždy nádherně a čistě vyžehlené prádlo bez zbytečného poškození?

Odstraňte vodní kámen

V první řadě byste se měli zbavit vodního kamene, který je pro všechny spotřebiče smrtelnou chorobou. Namočte bavlněnou látku do lakového benzinu. Omotejte ho párátkem a vyčistěte otvory v žehlicí ploše žehličky. Můžete také zkusit zaplnit otvory samotným párátkem. Nalijte ocet do žehličky až po značku se stupnicí. Díky tomuto postupu se spolehlivě vodního kamene zbavíte.

Mohlo by vás zajímat:  Oblak černých mušek vyděsí každého pěstitele pokojových rostlin. Skutečná hrozba se však skrývá pod zemí
Zdroj obrázku: Freepik

Až to provedete, nastavte žehlení na nejvyšší teplotu a zapněte páru na nejvýkonnější program. Vezměte bavlněný nebo lněný hadřík. Stiskněte tlačítko páry, dokud nedojde ocet. Celý kámen by měl vyjít na hadřík. Nalijte vodu a opakujte postup s párou, abyste se octa zbavili. Pokud je žehlička silně znečištěna od vodního kamene, postup opakujte. Nakonec otřete celý povrch vlhkým hadříkem.

Co dělat, když vám žehlička zničí košili?

Spálený železný povrch vám spálil nebo roztrhl košili? Na povrch naneste vrstvu proteinové pěny s trochou soli. Nechte ji působit po dobu 15 minut a poté jej opláchněte čistou vodou. Skvrna by měla okamžitě zmizet a díky tomu už si nikdy nezničíte své oblíbené oblečení.

Mohlo by vás zajímat:  S několika triky se vývar vždy podaří. Polévky i omáčky získají dokonalou chuť
Zdroj obrázku: Freepik

Bez ohledu na to, jestli máte žehlení rádi nebo ne, byste měli myslet na to, aby byla vaše žehlička v pořádku. Pokud bude špinavá, zanesená vodním kamenem nebo spálená, budete mít zcela zbytečně zničené oděvy. To vám může způsobit nejen nepříjemné potíže, ale také zbytečné náklady. Čištění je přitom velmi jednoduché a levné.

Zdroj: https://classiccleaners.net/how-to-take-care-of-your-iron/
Přidat na Seznam.cz