Žehlení urychlí hliníková fólie, voda s octem a správné sušení

Žehlení urychlí hliníková fólie, voda s octem a správné sušení

Asi mezi lidmi nebude hodně lidí, které baví žehlení. Je to ale nutná práce, kterou je třeba pravidelně dělat. Někteří si při žehlení pouští oblíbený seriál v televizi, aby jim rychleji ubíhala práce od ruky, jiní poslouchají rádio. Existují ale způsoby, které žehlení podstatně zrychlí. Naučte se je a pracujte produktivněji.

Žehlení si pečlivě naplánujte

I taková práce, jako je žehlení, vyžaduje plánování. Nejhorší je, když si necháte najednou celou hromadu zmačkaného prádla. Pak budete žehlit celé hodiny, než se dostanete až k poslednímu kousku. Lepší je vyžehlit několik věcí na příštích pár dnů, což vám nezabere tolik času, a žehlení bude příjemnější. Tímto způsobem vyžehlíte nakonec všechno, jen to nebude najednou.

Mohlo by vás zajímat:  Odstranit vteřinové lepidlo z povrchů, kde nemá co dělat, pomůže alkohol nebo kosmetika

Žehlení začíná praním

Na tom, jak se vám bude žehlit, záleží i to, jakým způsobem prádlo perete, respektive sušíte. Je proto dobré oblečení na prádelní šňůru dávat pěkně vyrovnané a bez záhybů. Uschne nezmačkané, takže i s jeho žehlením bude méně práce. Bavlněné oblečení a prádlo lze žehlit už tehdy, když je ještě mírně vlhké. Ne nadarmo se v minulosti prádlo kropilo. V současné době tuto funkci zastanou i napařovací žehličky.

Zdroj obrázku: Freepik

Začněte žehlit na nejnižší teplotě

Při žehlení je vhodné si prádlo roztřídit podle toho, jakou teplotu žehlení vyžaduje. Začněte tou nejnižší a postupně přidávejte. Tak se vám nemůže stát, že budete muset stále mezi teplotami přepínat, což dost zdržuje.

Mohlo by vás zajímat:  Opadané listí se hodí využít jako mulč, do kompostu nebo pro dekoraci

Použijte alobal

Když použijete hliníkovou fólii na žehlicí prkno, budete žehlit rychleji. Je třeba ji dát lesklou stranou nahoru. Bude totiž odrážet teplotu a způsobí, že oblečení se bude žehlit z obou stran současně. Víte, že tento trik používají i profesionální švadleny?

Roztok vody s octem

Žehlení vám usnadní a zrychlí, když si vyrobíte roztok vody s octem v poměru 3 : 1. Dáte ho do rozprašovače a pak s ním postříkáte zmačkané oblečení a necháte uschnout. Vůně octa se vypaří, oblečení se roztáhne a bude se žehlit podstatně lépe.

Zdroj: https://www.onegoodthingbyjillee.com/10-brilliant-ironing-hacks/
Přidat na Seznam.cz