Odlakovač na nehty se vypořádá s odolným lepidlem i smůlou

Odlakovač na nehty se vypořádá s odolným lepidlem i smůlou

Pěkně upravené nehty jsou ozdobou nejen žen. Ovšem jen ony si je lakují a různě upravují, aby byly esteticky zajímavé. Proto mají doma ve svém kosmetickém stolku nebo kufříku zásobu laků na nehty a různých dalších vychytávek, které se při manikúře používají. Nesmí pochopitelně chybět nezbytný odlakovač, jenž odstraňuje starý lak. Víte, na co ho všechno ještě můžete doma využít?

Co všechno odlakovač na nehty obsahuje

Základem odlakovačů na nehty je aceton. Jedná se vlastně o bezbarvé organické rozpouštědlo. Když si k němu přičichnete, ucítíte typickou štiplavou vůni odlakovače. Je-li aceton smíchán s kyslíkem, je výbušný. Jeho hlavním nebezpečím je značná hořlavost. Proto je třeba s ním pracovat opatrně, a to i tehdy, jedná-li se o odlakovač.

Mohlo by vás zajímat:  Vyžeňte ze skříní zápach i nechtěné škůdce: použití přírodních metod je snadné

Odstraňovač etiket

Když si přinesete domů třeba nový kousek do kuchyně, talíř, hrnek či sklenici, jsou na něm různé etikety. Velmi často se stává, že sice etiketu se vám podaří sloupnout, ale na ploše pod ní zůstává lepidlo. To dát pryč je zapeklitým oříškem. Vyzkoušet ale můžete právě odlakovač na nehty. Ale pozor, měl by to být ten s acetonem. Právě ten účinně působí na odstranění lepidla. Do odlakovače namočíte vatovou tyčinku a s její pomocí bude lepidlo pryč.

Mohlo by vás zajímat:  Poztrácení ponožek během praní předejde několik triků
Zdroj obrázku: Freepik

Jak odstranit vteřinové lepidlo

V domácnosti má vteřinové lepidlo svou důležitou úlohu. Pomůže rychle a snadno slepit různé materiály. Jenže se někdy může stát, že vám ukápne tam, kde ho nechcete mít. I v tomto případě vám bude nápomocný odlakovač na nehty s acetonem. Ten si poradí i se skvrnami od propisky, třeba na oblečení. Ale než ho použijete, měli byste vyzkoušet, jestli daný materiál nepoškodí.

Když se vám smůla lepí na ruce

Z návštěvy lesa si občas můžeme přinést borovicovou smůlu – na rukou či oblečení. Dát dolů jen tak nejde. Mýdlo na ni nepůsobí. Můžete vyzkoušet opět odlakovač na nehty. Nakápnete ho na skvrnu od smůly a necháte chvíli působit. Pak je třeba oblečení vyprat běžným způsobem v automatické pračce.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/nail-polish-remover-uses
Přidat na Seznam.cz