Ze zbytků mýdla snadno vyrobíte mýdlo nové nebo pečující peeling. Jednoduchý postup zvládne každý

Ze zbytků mýdla snadno vyrobíte mýdlo nové nebo pečující peeling. Jednoduchý postup zvládne každý

Pokud domů kupujete mýdla v kostce, určitě je nikdy nevypotřebujete celé. Jejich zbytky pak můžete ještě využít. Například k výrobě nového mýdla nebo peelingu, se kterým odstraníte odumřelé kožní buňky. K výrobě takového mýdla budete potřebovat jen několik surovin.

Zbytky mýdla můžete použít různými způsoby

Máme pro vás čtyři nápady, jak můžete mýdlo využít. Snadno z něj můžete například vyrobit mýdlo nové, které bude vhodné jako dárek. Zbylé mýdlo stačí pouze rozehřát s trochou vody a olivového oleje. Nejlepším způsobem bude vodní lázeň, kterou připravíte tím, že do hrnce dáte vodu a na něj ještě položíte misku nebo menší hrnec. Do něj vložte zbytky mýdla a další suroviny.

Nechte rozpustit, můžete ještě přidal levandulový olej nebo jinou vůni, která vám voní. Barvu můžete zvýraznit použitím potravinářského barviva. Je to velmi jednoduché, a až bude hmota vcelku a homogenní, nalijte ji do různých formiček. Použít můžete ty na led, nebo pokud chcete větší mýdla, vyzkoušejte vykrajovátka na cukroví.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyrobit můžete peelingové mýdlo nebo mýdlo tekuté

Pokud máte raději tekutá mýdla, i takové můžete vyrobit. Bude stačit jen mýdlo zahřát ve vodě, do které přidejte ještě glycerin. Glycerin je skvělým prostředkem na zjemnění pokožky rukou. Jestli chcete mít mýdlo voňavé, můžete si pomoci znovu esenciálním olejem. Vyrobit si můžete také peeling. Do mýdla přitom stačí přidat mletou kávou nebo ovesné vločky.

Mohlo by vás zajímat:  Praní prádla může být ekologické i levné zároveň. Ty nejlepší přípravky si snadno vyrobíte sami

Peeling bude vhodný pro každodenní použití. Mýdlové vločky můžete použít na mytí nejen rukou, ale i celého těla. Zbytky mýdel nastrouhejte na hrubém struhadle a namočte do vody. Před samotnou manikúrou si prsty namočte do roztoku, zjemníte tím své ruce. Do mýdla můžete přidat i rozpuštěné okvětní lístky. Zjemní se také nehtová kůžička. Zbytky mýdla můžete jednoduše zužitkovat a nevytvářet tak žádné ztráty.

Zdroj: https://lemonmyrtlefragrances.com.au/blogs/lemon-myrtle-fragrances/recycle-your-leftover-soaps-with-these-simple-steps-to-save-you-more-money-from-buying-again
Přidat na Seznam.cz