Účinným čističem kuchyňského dřezu je pasta z jedlé sody

Účinným čističem kuchyňského dřezu je pasta z jedlé sody

O čistotě se říká, že je půl zdraví. Týká se to nejen čistoty těla, ale také okolí, ve kterém člověk žije. Je nutné se o něj starat, uklízet a zbavovat nečistot i nepořádku. Poměrně špinavý bývá kuchyňský dřez. Není divu, když se v něm umývá třeba zelenina nebo oplachuje část nádobí. Co pomůže ho udržovat v čistém stavu?

Použijte účinný odmašťovač

Vzhledem k tomu, že se v kuchyňském dřezu umývají různé předměty včetně použitých hrnců, talířů či příborů, bývá velmi často plný mastnoty. Ta se drží hlavně na jeho stěnách. Většinou je zapotřebí minimálně jednou denně na mytí dřezu použít nějaký vhodný odmašťovač, který mastné skvrny odstraní. Je proto dobré ho mít na kuchyňské lince po ruce k rychlému použití. Většinou se prodává v umělohmotné láhvi s rozprašovačem.

Mohlo by vás zajímat:  V koupelně ukládáme velké množství věcí, které do ní nepatří. Nevědomky je tak ničíme
Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na drátěnky

Na mytí dřezu si pořiďte zvláštní houbičku, kterou budete používat pouze na něj a nebudete jí umývat zároveň i nádobí. Bylo by to nehygienické. Houbička je v tomto případě vhodnější než drátěnka, která by eventuálně mohla dřez poškrábat. Je pohodlná i do dlaně a přitom je v obchodech na výběr hned v několika druzích. Houbička obvykle mívá jednu stranu zdrsněnou pro mytí odolné špíny. Neměli byste ji ale používat na povrchy, které by se snadno poškrábaly.

Mohlo by vás zajímat:  Boty mohou dělat parádu i několik let. Stačí se o ně správně starat

Vyzkoušejte jedlou sodu

Určitě máte doma ve spíži v zásobě jedlou sodu, která se používá při pečení třeného těsta. Vedle toho má v kuchyni ještě další použití. Třeba je efektivní čistič dřezu. Když smícháte jedlou sodu s vodou a vytvoříte pastu, můžete s ní čistit dřez. A nejen ten, ale také vodovodní baterii a odtok.

Budete překvapeni, jak je jedlá soda účinná. Pak už jen stačí dřez opláchnout studenou vodou a vytřít do sucha. Pamatujte si, že suchý dřez lépe odolává špíně. Zvykněte si, že na noc nádobí vždy umyjete, abyste měli v kuchyni uklizeno. Ráno se vám pak bude lépe a příjemněji začínat nový den.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/tips/how-to-clean-kitchen-sinks-drains/
Přidat na Seznam.cz