Voňavé květiny nepatří pouze na zahradu. Kouzelnou atmosféru mohou vykouzlit také doma

Voňavé květiny nepatří pouze na zahradu. Kouzelnou atmosféru mohou vykouzlit také doma

Rostliny čistí vzduch a zkrášlují domácnost. Některé z nich dokážou provonět místnost namísto toxických osvěžovačů vzduchu. Které jsou ty nejznámější? Na první místo patří toulcovka, která odstraňuje škodliviny ze vzduchu. Stačí jí poskytnout dostatek místa a rychle rozvine své velké, voňavé květy.

Meduňka má uklidňující vliv

Meduňka je oblíbená bylinka, která zlepšuje náladu a zdraví. Její lehká a svěží vůně vás ráno nastartuje do nového dne. Jediné, co potřebuje, je pravidelná zálivka. Bude se jí dařit na světle i v polostínu, měla by mít však dostatečně vlhkou půdu. Z meduňky si také můžete vařit uklidňující čaje. Působí proti nadměrnému stresu a úzkostem, snižuje krevní tlak, tlumí bolest a využívá se jako prevence proti astmatu.

Mohlo by vás zajímat:  Túje se rychle rozrůstá a vyžaduje neustálou péči

Co se týče orchidejí, existuje mnoho druhů a všechny se liší vůní. Vůně některých orchidejí se objevuje jen v určitou denní dobu, obvykle pod vlivem světla, teploty nebo jiných faktorů. Proto je nejlepší umístit je v blízkosti oken. Orchideje patří mezi nejoblíbenější pokojové rostliny, ačkoliv péče o ně je poměrně náročná a nedoporučuje se začátečníkům.

Zdroj obrázku: Freepik

Levandule odpuzuje komáry

Růže je velmi známá rostlina, která se ovšem pěstuje převážně na zahradách. Růžím stačí zajistit velké množství světla a dostatek vody. Levandule je známá pro svou uklidňující vůni, kromě toho ale také odpuzuje komáry. Rostlinu pěstujte ideálně na slunném parapetu. Pokud se rozhodnete pro pěstování na zahradě, zasaďte ji blízko domova, aby se komáři nedostali dovnitř.

Mohlo by vás zajímat:  Semiš je krásný a oblíbený, vyžaduje ale pravidelnou péči. Není na ní ovšem nic těžkého

Květy jasmínu nemají příliš výraznou vůni. Existuje však jeden druh zvaný Jasminum polyanthum neboli jasmín mnohokvětý, který v noci vydává jemnou sladko-květinovou vůni. Rostlina potřebuje hodně světla, proto ji pěstujte v blízkosti okna. Substrát by měl být neustále vlhký a dobře propustný. Když rostlina kvete, je dobré ji jednou až dvakrát týdně přihnojit hnojivem pro balkonové rostliny.

Zdroj: https://www.treehugger.com/fragrant-indoor-plants-5090350
Přidat na Seznam.cz