Tableta Do Mycky

Tablety do myčky nádobí toho dokážou spoustu a doma se rozhodně neztratí

Pokud vlastníte spotřebič zvaný myčka, určitě budete mít někde uschované speciální tablety na mytí nádobí. Ty ovšem můžete použít i jinými způsoby. Inspirujte se skvělými tipy, díky nimž si rozšíříte obzory a možná i ušetříte nějaké peníze!

Všestranné užití tablet do myčky

Tyto metody vám vytřou zrak. Jak tabletu do myčky využít v domácnosti jiným než původním způsobem?

  • K odstranění nečistot v pračce: jednoduše vložte do bubnu pračky jednu tabletu a spusťte program na 60 °C. Spotřebič bude jako nový!
  • K očistě toalety: do záchodové mísy vložte jednu tabletu do myčky (ideálně na noc), přiklopte prkýnko a nechte pomalu rozpouštět. Ráno vše spláchněte a očistěte email pomocí štětky na WC.
Mohlo by vás zajímat:  Květák je chutným doplňkem každého menu. Díky jednoduchému triku bude jeho vaření vždy radost
Zdroj obrázku: Freepik
  • K uvolnění připálenin na hrncích a pánvích: nedávno jste vařili, avšak nepozorností jste pokrm připálili? I s těmito usazeninami si tableta do myčky poradí. Do hrnce anebo pánve napusťte horkou vodu, vložte do ní jednu tabletu a nechte přes noc působit. Nakonec nečistoty odstraňte kartáčkem nebo houbičkou.

Další tipy, jak použít tabletu do myčky

  • Tabletu do myčky lze použít i jako rychlý osvěžovač vzduchu. Vložte jeden kus do malého hrnce, napusťte vodou a přiveďte na středním plamenu k varu. Z nádoby se bude linout pomocí páry příjemné aroma, které překryje nepříjemné pachy v domácnosti.
Mohlo by vás zajímat:  Jedlá soda koberec vyčistí a zbaví ho všech pachů
Zdroj obrázku: Freepik
  • Skvělé jsou tablety do myčky i na odolné skvrny na oblečení od tuku. Pouze přihoďte asi dva kusy do praní tohoto prádla a po skvrnách nebude ani památky.
  • Chystáte sváteční posezení u kávy anebo čaje? Pak dokonale vycídíte žlutý porcelán pomocí lázně s rozpuštěnou tabletou do myčky. Hrnečky a talířky se budou lesknout jako nové!
  • A v neposlední řadě můžete pomocí tohoto skvělého produktu vyčistit i odolnou mastnotu na sporáku a v troubě. Stačí z tablety a trošky vody připravit hmotu a tu nanést na inkriminovaná místa. Po asi čtvrt hodině vše důkladně opláchněte čistou vodou a houbičkou.
Zdroj: https://www.hunker.com/13726580/surprising-uses-for-dishwasher-tablets
Přidat na Seznam.cz