Že se kancelářský korektor hodí jen na opravy v textu, je velký omyl! Využijte ho naplno

Že se kancelářský korektor hodí jen na opravy v textu, je velký omyl! Využijte ho naplno

Doma se vám bude hodit kancelářský korektor, s jehož pomocí docílíte například krásných vánočních dekorací na oknech. Pomoci s kreslením mohou malé děti, kterým uděláte radost. Korektor ale můžete použít ještě jinými způsoby a možná budete překvapeni, co všechno s ním můžete udělat!

Nemusíte ho používat pouze na papír

Kancelářský korektor je pomůcka, která pomáhá hlavně v kanceláři při vyplňování různých papírů. Stačí jedna chyba a formuláře budete muset vyplnit znovu, ale pomocí korektoru si ušetříte spoustu práce. Hodí se ale nejen v zaměstnání, rozhodně by neměl chybět ani ve vaší domácnosti.

Opraví například bílé tenisky nebo jinou bílou obuv, která je popraskaná. Stačí namalovat na drobné škrábance nebo nečistoty na obuvi několik proužků korektoru, stejně tak ho můžete použít také na bílé kozačky. Po zaschnutí ještě boty přeleštěte měkkým hadříkem a boty budou vypadat jako nové. Na Vánoce s ním můžete ozdobit všechna okna. Nemusíte tak kupovat drahý sprej, protože korektor je levný a užijete si společně s dětmi hodně zábavy.

Mohlo by vás zajímat:  Pořídit si klimatizaci na zimu zní jako šílenost. Její majitelé však znají skryté výhody, které se projeví i na bankovním kontě
Zdroj obrázku: Freepik

Máte praskliny ve stropě? Zkuste korektor

Jestli nevíte, čím pak korektor dostat z oken, můžete k tomu použít vhodné domácí prostředky. Mezi ně patří roztok čpavku, smíchat můžete také vodu s octem nebo odlakovačem. Odstranění pak bude rychlé a korektor si můžete schovat na další zimu. Jestli chcete rekonstruovat bydlení a chystáte se na malování stěn, vyplatí se zjistit, jestli nemáte ve zdech praskliny.

Pokud ano, zakrýt je můžete právě kancelářským korektorem. Odstín zdi tak můžete vylepšit, po zaschnutí ještě přejeďte papírovou utěrkou. Jeho použití v domácnosti je velmi široké a byla by škoda nevědět, jak ho doma využít. Možná přijdete na nové a nové způsoby, které vám usnadní život, a korektor pomůže jako první pomoc při akutních drobných opravách.

Zdroj: https://www.collinsdictionary.com/dictionary/english/correction-fluid
Přidat na Seznam.cz