Příští rok se ponese v tajemných tónech ultra fialové. Interiéru vtiskne zcela nový náboj

Příští rok se ponese v tajemných tónech ultra fialové. Interiéru vtiskne zcela nový náboj

Ultra fialová barva je velmi výrazný odstín, který se musí kombinovat pouze se světlými odstíny. Tuto barvu označili specialisté za barvu příštího roku, která bude velmi oblíbená nejen v interiérech, ale také jako doplněk místností. Proč odborníci vybrali zrovna tuto barvu?

Odborníci vybrali barvu na uzavřené konferenci

Barva roku se vybírá jednou ročně na zavřené konferenci, kde ji vybírají porotci. A proč zrovna fialová barva? Měla by zdůraznit hlavně ducha doby, pro kterou byla vybrána. Specialisté se shodli na tom, že ultra fialová barva bude výborným odstínem právě pro rok 2022. Duch doby vyplývá nejen ze společenských potřeb, ale také ideologických trendů.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí relaxační prostor si zařídíme i díky maličkostem

Fialová barva nebyla vybrána náhodou. Ultra fialová má nádech modré a je spojená s vesmírem, který nabízí neomezené možnosti. Fialová barva, kterou spojíte s duchovnem a mystikou, vám pomůže se uklidnit a dívat se na život a každodenní problémy také jinýma očima.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak kombinovat fialovou barvu?

Ultra fialová barva je velmi tmavý odstín, který by se měl kombinovat právě se světlými. Můžete fialovou doplnit bílou, šedou nebo stříbrnou barvou, ale hodit se ní bude také černá nebo zlatá. Dávejte si ovšem pozor, abyste místnost nepřekombinovali barvami, které mohou interiér opticky hodně zmenšit.

Mohlo by vás zajímat:  Zimní zahradu nebo balkon zútulní rostliny i pohodlné sezení

Můžete k ní pustit také tmavší odstíny, jako je vínová nebo hnědá. Absolutně se k ní nehodí oranžová, zelená nebo červená barva. Už od pohledu bude tato kombinace nepříjemná pro vaše oči. Můžete si zakoupit pouze doplňky v této barvě – květináče, polštáře nebo svíčky. I jen několika kousky ve fialové barvě můžete dodat místnosti svěží vzhled. Designové prvky budou během celého roku k mání a bude určitě z čeho vybírat. Koupit si můžete i květiny, například orchideje pokvetou i v takto temných odstínech. Pořídit si můžete také hyacinty nebo bramboříky.

Zdroj: https://www.hgtv.com/design/remodel/interior-remodel/behind-the-color-purple
Přidat na Seznam.cz