Použít při praní nevábně vonící tekutinu může paradoxně předejít zápachu, který mnoho domácností zná

Použít při praní nevábně vonící tekutinu může paradoxně předejít zápachu, který mnoho domácností zná

Zápach v domácnosti není nic příjemného. A když rada zní, že ho odstraní něco, co smrdí ještě více, začne si mnoho lidí zcela logicky ťukat na čelo. Každý přece ví, že když se chceme zbavit zápachu, musíme použít něco, co nám příjemně voní, nebo zajistit přísun čerstvého vzduchu. Jde to ale i jinak, a pokud něco zapáchá po otevření, neznamená to, že to bude zapáchat stále.

Problém s oblečením

Zdrojem zápachu v domácnosti může být mnoho věcí. Například neumyté nádobí, nevynesené odpadky, ale může se jednat také o oblečení. To obvykle zapáchá jakousi nespecifikovanou zatuchlinou. Důvodem může být často fakt, že je nedostatečně sušeno a následně dojde k tomu, že v něm zůstane vlhkost, která je často cítit. Proto je namístě prodloužit dobu sušení, ať už venku, nebo v sušičce. Ne vždy ale oblečení zapáchá jen z tohoto důvodu.

Mohlo by vás zajímat:  Tyto potraviny jsou přímou cestou k rakovině. Ve zdravém jídelníčku nemají co dělat
Zdroj obrázku: Freepik

Problém s čistotou pračky

Dalším důvodem zápachu oblečení je několik chyb při praní. Tou první je to, že samotná pračka není úplně čistá. Právě ona tak může některé pachy doslova předat pranému oblečení. A i když je dokonale čisté, chybí mu celková svěžest. V takovém případě je vhodné pračku vyčistit. Není ale třeba kupovat drahé prostředky, protože pomůže ona zmíněná nevábně vonící tekutina. Přesným názvem ocet kvasný lihový. Ten stačí nalít do bubnu pračky, do dávkovače na prádlo a na aviváž a poté spotřebič zapnout na prázdno, na program s co nejvyšší teplotou.

Mohlo by vás zajímat:  Ucpaný dřez je katastrofa, za kterou si většinou můžeme sami. Tyto potraviny tam nepatří

I během praní

Zapáchající ocet však lze použít i během praní prádla. Stačí ho nalít do přihrádky místo aviváže, která díky tomu nebude potřeba. A skutečně se není třeba bát, že by kvůli němu prádlo zapáchalo. Bude tomu přesně naopak. Ocet i přes své aroma dokáže nežádoucí pachy neutralizovat a potlačit. Prádlo tak bude po vyndání z pračky dokonale svěží, což napomůže tomu, že domovem se zatuchlina ze skříní přestane linout.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz