Zázračný gurmar by měli poznat všichni diabetici. Mírní příznaky cukrovky a úspěšně jí předchází

Gurmar pochází z Asie a je to rostlina, kterou mohou užívat také diabetici. Jestliže si ji budete dopřávat pravidelně, můžete se těšit na optimální hladinu cukru v krvi. Tím pádem se snižuje riziko vzniku cukrovky. Co ještě musíte o gurmaru vědět a jaké jsou jeho vlastnosti? Dokáže nahradit cukr, který je pro naše tělo ve velkém množství škodlivý?

Gurmar je tu s námi již tisíce let

Gurmar je rostlina, kterou najdete hlavně v Asii. U nás se toho o ní ještě tolik neví. Může dorůstat až do 600 metrů. Už před 2 000 lety ji využívali Indové. V posledních letech ale získává na popularitě i u nás. V lékárnách najdete doplňky stravy s touto bylinou. Proč se tedy vyplatí ji používat? Má totiž skvělé vlastností, které pomohou s různými neduhy.

Rostlina se může užívat v případě, že máte nemocné ledviny, srdce nebo slinivku břišní. Dokonce umí udržovat optimální hladinu cholesterolu v krvi a hodí se také v případě, že máte problémy s kazivostí zubů. Můžete jí nahradit například cukr. Doporučuje se lidem, který mají nadváhu, protože jim pomůže zhubnout. Nejdůležitější vlastností ale je, že ji mohou užívat také diabetici.

Mohlo by vás zajímat:  Mol je zkázou každé kuchyně. Najdete ho na těchto místech a ve známých potravinách ho obvykle přinesete z obchodu
Zdroj obrázku: Freepik

S pomocí gurmaru se zbavíte cukru

V Asii se gurmar používá hlavně proto, že ničí cukr v těle. Není to ale jen proto, že s jeho pomocí zhubnete. Přestanete mít chuť na sladké, a tím pádem se nemusíte obávat cukrovky. Výzkumy odhalily, že pravidelným užívám doplňků stravy s gurmarem se můžete zbavit vysoké hladiny cukru v krvi.

Můžete tím pádem také snížit příznaky cukrovky a díky tomu nebudete muset užívat tak velké množství léků. Gurmar si můžete koupit nejen v lékárnách, ale také prodejnách se zdravou výživou nebo bylinkami. Dejte si ale pozor na dávkování a o jeho používání se nejdříve poraďte se svým lékařem. Obezřetní musí být hlavně chronicky nemocní pacienti a lidé, kteří užívají léky.

Zdroj: https://www.rxlist.com/gymnema/supplements.htm
Přidat na Seznam.cz