Betlémská hvězda vnese kouzlo Vánoc i do nejmenšího bytu. Při správné péči bude skutečnou ozdobou

Betlémská hvězda vnese kouzlo Vánoc i do nejmenšího bytu. Při správné péči bude skutečnou ozdobou

Betlémská nebo vánoční hvězda je rostlina, která je velmi oblíbená právě během vánočních svátků. Hodí se skvěle jako vánoční dárek a díky správné péči vás může těšit i několik let. Je to dekorativní rostlina, která má ducha Vánoc. Nemusíte ji kupovat pouze v zimě, těšit se z ní můžete i jiné dny, je ale potřeba jí dopřát podmínky, ve kterých se jí povede.

Proč vánoční hvězdu koupit?

Vánoční hvězda je květina, která je náchylnější na různé nemoci. Před koupí ji důkladně zkontrolujte, jestli je zdravá. Listy by měly být zelené, žádné zabarvení nesmí být viditelné. Suché nebo polámané listy nejsou známkou toho, že by se rostlině dařilo. Žloutnutí může být znakem napadení škůdci nebo jiného onemocnění.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhodit po odkvětu cibulky narcisů je chyba. S trochou péče vyrostou každý rok znovu

Nejhezčí částí rostliny jsou její zvláštně zabarvené listy. Najdete hlavně červené, ale existují také varianty s lososovou, oranžovou nebo bílou. V dobrých zahradnictvích jsou k dostání také dvoubarevné varianty, které vypadají velmi exoticky a hodí se do domácností s osobitým stylem. Betlémská hvězda ale může být také nebezpečná. Obsahuje toxické látky, které mohou ublížit nejen lidem, ale také zvířatům. Proto je vhodné mít ji na místech, kam se nedostanou.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak ji pěstovat?

Betlémská hvězda není nijak náročná rostlina, je ale potřeba jí dát potřebné množství zálivky a vybrat jí správné místo, na kterém bude růst a kvést. Má ráda teploty od 16 do 22 stupňů. Pokud máte v místnosti horký a suchý vzduch, může trpět, proto ji nedávejte k radiátorům. Nedělá jí dobře ani větrání, vždy rostlinu přemístěte na jiné místo, nikdy na ni neotevírejte okna.

Mohlo by vás zajímat:  Tyto plody můžeme sklízet ještě v listopadu

Potřebuje neustále vlhký substrát, který by nikdy neměl vyschnout. Důležité také je rostlinu nepřelívat, protože by jí mohly uhnívat kořeny a rostlina bude žloutnout. Zalévejte ji dvakrát týdně a dávejte si pozor, jestli nemá už vody dost. Jinak ztratí listy a vánoční ozdoba se tak stane nevzhlednou květinou.

Zdroj: https://extension.umn.edu/houseplants/poinsettia
Přidat na Seznam.cz