Young Mom Little Kid Sit With Closed Eyes Fan Living Room Enjoy From Fresh Cold Air Blow

Zdánlivě bezpečný domov se stává pro děti zdrojem nástrah. Tyto předměty je radno schovat

Jsou zdánlivě neškodné a nenápadné. Tyto věci ale mohou být pro naše děti velmi nebezpečné. Lze je nalézt v každém domě, ale pokud s nimi přijde do kontaktu dítě, mohou způsobit vážné škody. Mějte to na paměti a zabezpečte, aby se k těmto předmětům děti nedostaly.

Magnety

Zdánlivě neškodný předmět, který běžně máme na ledničce. Jenže pokud se k nim dostane dítě a spolkne je, mohou způsobit velmi vážné obtíže. Magnet, který se dostane do střev, může způsobit jejich slepení a zastavení jejich činnosti. Takové nehody obvykle vedou k vážnému poškození střev, někdy mají dokonce i trvalé následky. K odstranění magnetu ze střeva je také nezbytná operace.

Mohlo by vás zajímat:  V horkých dnech byt ochladí správné větrání, použití větráku nebo rostliny

Různé typy baterií

Jedná se o další běžné vybavení domácnosti, které se často povaluje v zásuvkách, na policích apod. Baterky navíc najdete i v dálkových ovladačích, hodinkách a především v dětských hračkách. Nejnebezpečnější jsou ty malé, které lze snadno spolknout nebo dát do nosu nebo ucha. V žaludku ale dojde k odpečetění baterie, která obsahuje leptavou tekutinu. Ta způsobí závažné poškození trávicí soustavy a může vést i ke smrti dítěte.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kartáček či příbory

Jednoduše všechny dlouhé předměty, které se vkládají do úst, jsou velmi nebezpečné. Může se totiž stát, že se dítě s takovými předměty pohybuje, nebo dokonce běhá, zakopne a spadne a může se velmi vážně poranit. Proto vždy zabraňte tomu, aby dítě s kartáčkem běhalo, a naučte jej, že jíst se má vždy v klidu a vsedě.

Mohlo by vás zajímat:  4 zásadní pravidla, jak vybrat kvalitní stavební společnost

Kabely, tkaničky

Cokoli, co si vaše dítě může uvázat kolem krku, také představuje hrozbu pro jeho zdraví a život. Není nutné nikomu vysvětlovat, jak může taková dětská hra skončit. Aby se vaše dítě nedostalo do kontaktu s dlouhými a nebezpečnými předměty, odstraňte je ze zorného pole batolete nebo je zakryjte. To samé se týká také elektrických kabelů.

Sáčky

Plastové sáčky patří k tomu vůbec nejnebezpečnějšímu, s čím se vaše dítě může setkat. Batole si je může nasadit na hlavu a zablokovat si přísun vzduchu. Nejlepší je uchovávat všechny druhy tašek mimo dosah dětí.

Zdroj: https://www.pangeare.com/blog/2016/03/07/8-most-dangerous-home-hazards-for-toddlers/
Přidat na Seznam.cz