Kupovaná pasta na zuby lze snadno nahradit levnější, ale stejně účinnou metodou

Kupovaná pasta na zuby lze snadno nahradit levnější, ale stejně účinnou metodou

Chcete si vyčistit zuby, ale najednou zjistíte, že tuba je prázdná a už z ní nevymáčknete ani kapku? Žádný strach, zubní pasta se dá vyrobit během pár minut díky ingrediencím, které máte běžně doma. Je velmi efektivní, zcela přírodní a bezpečná. Navíc vám zajistí krásný bílý úsměv bez nutnosti drahých dentálních ošetření. Jak na to?

Univerzální jedlá soda

Smíchejte čajovou lžičku jedlé sody s peroxidem vodíku a touto směsí si umyjte zuby. Soda i peroxid vodíku ničí bakterie, zabraňují hromadění plaku a vodního kamene. Pravidelné (alespoň 3krát týdně) používání takové směsi chrání před paradentózou a pomáhá ji také efektivně léčit. Pokud vám není příjemná chuť vzniklé směsi, můžete k ní přidat 2–3 kapky esenciálního oleje z máty peprné.

Mohlo by vás zajímat:  Sezona aronie je za dveřmi. Zdravé plody jsou jako stvořené pro výrobu léčivé tinktury
Zdroj obrázku: Pixabay

Sůl a uhlí

Pokud nemáte v kuchyni zrovna jedlou sodu, můžete velmi obdobně použít i jemnou sůl. Dejte si ale pozor – je nutné, aby se jednalo skutečně o velmi jemně namletou sůl, jinak hrozí poškrábání zubní skloviny a poničení zubů. Připravte si vlhký kartáček, na který nanesete špetku soli a zuby jemně vyčistěte. Následně si důkladně vypláchněte ústa vodou. Pokud chcete zuby zároveň i jemně vybělit, smíchejte čajovou lžičku soli s rozmačkanou tabletou léčivého aktivního uhlí. Taková směs velmi šetrně bělí zuby zabarvené konzumací potravin nebo některých léků. Navíc nepoškozuje sklovinu a je i finančně velmi dostupná.

Mohlo by vás zajímat:  Elektromobil v paneláku: Dlouhá prodlužovačka, pletky s policií, prázdná baterie a vysoké náklady

Nenahraditelný kokosový olej

Skvěle funguje také kokosový olej, byť jeho použití nemusí být zpočátku zcela příjemné. Vypláchněte si jím ústa, abyste je očistili od bakterií. Udělejte to na prázdný žaludek, hned po probuzení. Vezměte čajovou lžičku oleje do úst, nechte jej rozpustit a propláchněte s ním dásně a zuby. Po 15–20 vteřinách olej vyplivněte a vypláchněte ústa teplou vodou. I když kokosový olej zabíjí bakterie odpovědné za zubní kaz, neodstraňuje zcela zubní plak. Po zákroku si proto zuby dočistěte kartáčkem na zuby posypaným solí nebo sodou. Používejte také dentální nit alespoň jednou denně, abyste se zbavili mezizubního plaku.

Zdroj: https://www.news-medical.net/health/(How-to)-Make-Your-Own-Toothpaste.aspx
Přidat na Seznam.cz