Pool 3001209 1280

Domácí sauna poskytne dokonalou relaxaci v pohodlí domova a podpoří naše zdraví

Sauny jsou populární již stovky let díky svému příznivému vlivu na zdraví i celkový vzhled. Výdobytky moderní doby umožňují nejen pravidelné návštěvy veřejných saun, ale také pořízení její domácí verze. Proč si pořídit domácí suchou saunu?

Suchá sauna a její vliv na zdraví

Suchá sauna má velký vliv na zdraví a může podpořit také imunitu. Lidé trpící některými typy onemocnění, jako jsou problémy průdušek či bronchiální astma, by měli suchou saunu navštěvovat pravidelně, protože dokáže projevy těchto onemocnění zmírnit. Saunování má také velký účinek na onemocnění kosterního systému a kloubů, zejména při revmatismu nebo svalovém napětí. Suchá sauna může být užitečná také při onemocněních srdce a oběhového systému. U každého jedince je však nutná konzultace s lékařem, který saunování doporučí, či nikoliv.

Mohlo by vás zajímat:  I bez klimatizace může být v bytě příjemně
Zdroj obrázku: Pixabay

Pro koho vhodná není?

Sauna může být při některých onemocněních také škodlivá. Vyhýbat by se jí měli jedinci, kteří trpí akutním revmatoidním zánětem, pohlavní chorobou, očním onemocněním, onemocněním štítné žlázy, epilepsií, rakovinou či žaludečními vředy. Vhodná není ani pro ty, kdo mají v těle implantáty či endoprotézu.

Suchá sauna a hubnutí

Existuje také všeobecná víra, že sauna podporuje hubnutí. Mnoho lidí tento pojem nechápe správně a myslí si, že samotné návštěvy sauny budou stačit. Sauna má ve skutečnosti skvělý vliv na stav pokožky, ale sama o sobě s kily nic neudělá. Proto návštěvy sauny doplňte fyzickou aktivitou a zdravou stravou. Proč se ale rozhodnout navštívit saunu při hubnutí? Především ke zlepšení pružnosti pokožky, která je během hubnutí obzvláště náchylná k protahování a vzniku různých nedokonalostí. Sauna nám také pomůže zbavit se přetrvávající celulitidy a uvolnit se při nesnesitelné změně současného životního stylu. Díky tomu je sauna skvělým nápadem pro krátký a zdravý odpočinek.

Přidat na Seznam.cz