Interior Design Bathroom With Bathtub Shower

Zbavte se vlhkosti v koupelně efektivně a natrvalo

Horké koupele a dlouhé sprchy nechávají v koupelně hodně vlhkosti. Kvůli tomu se často v koupelnách objevuje plíseň. Potom s ní musíme bojovat, protože je velmi škodlivá pro naše zdraví. Dnes se podíváme na pět tipů, které vás zbaví přebytečné vlhkosti v koupelně a zůstane vám jen čistý, krásný a zcela zdravý prostor ve vašem domově.

Koupelnový ventilátor

Jedním z nejlepších tipů je instalace koupelnového odsávacího ventilátoru. Jedním tlačítkem z koupelny vysajete přebytečnou vlhkost. Během sprchování můžete odstranit vlhkost, která vzniká v koupelně. To samé můžete udělat i v případě toalety, kde se také drží vlhkost.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí postředek na koberec a čalounění vyrobíte snadno. Výsledkem bude pouze čistý a svěží domov

Odvlhčovače

Nemáte možnost instalovat ventilátor? Přenosné odvlhčovače udělají zázraky při odstraňování vlhkosti ze vzduchu v koupelně i v jiných místnostech. Jestli chcete udělat koupelnu suchou a bez plísní, měli byste si pořídit odvlhčovače. Na trhu najdete menší i větší produkty, které vám pomohou s vlhkostí v koupelně.

Zvyšte teplotu v domově

Tohle se může zdát jako trochu podivný tip, ale v koupelně (i v domě) byste měli zvýšit teplotu. Celková teplota v domě ohřeje vzduchu i v koupelně. Díky tomu snížíte kondenzaci v koupelně a na zrcadlech, stěnách i na toaletě. Vaše koupelna bude ihned mnohem sušší a čistější.

Mohlo by vás zajímat:  Droždí patří nejen do kuchyně. Okurky na zahradě ochrání před škůdci i plísněmi
modern-house-bathroom-interior
Zdroj obrázku: Freepik

Stírejte pravidelně vlhkost

Po sprchování nebo koupeli byste měli setřít přebytečnou vlhkost z povrchů. Zní to jako velká otrava, ale můžete si z toho snadno udělat každodenní zvyk. Sprchové dveře nebo dlaždičky snadno utřete ručníkem nebo hadrem a snížíte tím šanci, ze budete mít doma plíseň.

Dejte si trochu chladnější sprchu

Horké sprchy mají za následek vysokou vlhkost i teplotu. Jakmile si dáte trochu chladnější sprchu, můžete ušetřit za vodu a udržet svou koupelnu bez plísní. Vyzkoušejte tyto tipy a sami uvidíte, že budou vaše náklady za energie nižší a nebudou se v koupelně tvořit tolik plísně jako dřív. A samozřejmě nezapomínejte také na pravidelné větrání této místnosti.

Zdroj: https://www.point2homes.com/news/canada-real-estate/10-ways-reduce-humidity-bathroom.html
Přidat na Seznam.cz